13 marca 2024

Po raz kolejny Zespół Szkół w Mogilnie wziął udział w konkursie organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy pt. „Poznaj Swoje Prawa w Pracy”, który odbył się w dniu 28.02.2024 r. w Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy.

Do XI edycji konkursu przypadającej na rok szkolny 2023/2024 przystąpiło 38 uczniów z 20 szkół z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Naszą szkołę reprezentowały Martyna Knych oraz Weronika Pietrzak, zwyciężczynie etapu szkolnego. Uczniowie oraz ich opiekunowie zostali przywitani przez dyrektora Zespołu Szkół Budowlanych – p. Magdalenę Popielewską oraz przez p.o. Okręgowego Inspektora Pracy – p. Andrzeja Bugalskiego.

Po części oficjalnej uczniowie przystąpili do rozwiązywania testu z wiedzy obejmującej przepisy prawnej ochrony pracy, w tym przepisy dotyczące bhp, legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej, ze szczególnym uwzględnieniem praw i obowiązków stron stosunku pracy. Po pierwszym etapie konkursu nie udało się wyłonić laureatów i trzeba było przeprowadzić dogrywkę, do której zakwalifikowało się 5 osób, w tym uczennica naszej szkoły Weronika Pietrzak. Po dogrywce udało się wyłonić laureatów konkursu – niestety Weronika zajęła 4. miejsce, które nie daje nam kwalifikacji do dalszych etapów konkursowych.

Opiekunami merytorycznym uczennic byli nauczyciele przedmiotów ekonomicznych.

Poznaj Swoje Prawa w Pracy