22 marca 2018

Poznawali pracę sądu

 

20 marca 2018 r. klasa I c Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół udała się do Sądu Rejonowego w Mogilnie. Była to okazja dla uczniów, by poznać pracę sądu oraz śledzić przebieg rozprawy sądowej.

Pierwszoklasiści mogli uczestniczyć jako widownia w rozprawie karnej, która dotyczyła przestępstwa prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Rozprawie przewodniczył Sędzia Sądu Rejonowego w Mogilnie Pan  Daniel Sobociński. Uczniowie wysłuchali zeznań świadków. Młodzież poznała przebieg prawdziwej rozprawy karnej. 

Po rozprawie Pan Sędzia przybliżył młodzieży sposób organizacji i zadania Sądu. Dodatkowo wskazał ścieżkę zawodową, jaką musi przejść osoba, która chce wykonywać zawód sędziego.

Tego typu wyjścia pozwalają młodzieży zdobywać cenne doświadczenia oraz wpisują się w model nauczania poprzez działanie. Są okazją nie tylko do pozyskiwania nowych informacji, sprawdzania ich w praktyce, ale także inspiracją do dokonywania przyszłych wyborów dalszego kierunku kształcenia i ścieżki zawodowej. Organizatorem wyjścia był pan Paweł Pokorski.

 

Poznawali pracę sądu

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

AKTUALNY
WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE