DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft

Poznawali pracę sądu

20 marca 2018 r. klasa I c Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół udała się do Sądu Rejonowego w Mogilnie. Była to okazja dla uczniów, by poznać pracę sądu oraz śledzić przebieg rozprawy sądowej.

Pierwszoklasiści mogli uczestniczyć jako widownia w rozprawie karnej, która dotyczyła przestępstwa prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Rozprawie przewodniczył Sędzia Sądu Rejonowego w Mogilnie Pan  Daniel Sobociński. Uczniowie wysłuchali zeznań świadków. Młodzież poznała przebieg prawdziwej rozprawy karnej.

Po rozprawie Pan Sędzia przybliżył młodzieży sposób organizacji i zadania Sądu. Dodatkowo wskazał ścieżkę zawodową, jaką musi przejść osoba, która chce wykonywać zawód sędziego.

Tego typu wyjścia pozwalają młodzieży zdobywać cenne doświadczenia oraz wpisują się w model nauczania poprzez działanie. Są okazją nie tylko do pozyskiwania nowych informacji, sprawdzania ich w praktyce, ale także inspiracją do dokonywania przyszłych wyborów dalszego kierunku kształcenia i ścieżki zawodowej. Organizatorem wyjścia był pan Paweł Pokorski.

22 marca 2018