DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Kalendarz roku szkolnego 2021/2022

Pracownia wirtualnej rzeczywistości w Zespole Szkół w Mogilnie

W ramach projektu Rozwój Kształcenia Ogólnego uczniów szkół Powiatu Mogileńskiego II Zespół Szkół w Mogilnie wzbogacił się o pracownię wirtualnej rzeczywistości, w której obraz sztucznej rzeczywistości stworzony jest przy wykorzystaniu technologii informatycznej. Polega ona na multimedialnym kreowaniu komputerowej wizji przedmiotów, przestrzeni i zdarzeń. Co ciekawe, w ten sposób można przedstawiać zarówno elementy świata realnego, jak i zupełnie fikcyjnego.

24 maja uczniowie Technikum Informatycznego Bartosz Dudziński, Wojciech Kasprowicz  Mikołaj Świdowski wraz z nauczycielem przedmiotów informatycznych panem Rafałem Wegnerem zaprezentowali Panu Staroście Bartoszowi Nowackiemu, Panu Wicestaroście Marianowi Mikołajczakowi oraz Dyrektorowi PCO Panu Mariuszowi Pisule możliwości wykorzystania VR w rzeczywistości szkolnej.

Uczniowie zaprezentowali gościom zastosowanie VR na lekcji biologii, geografii czy chemii. Dzięki wykorzystaniu VR nie tylko można uatrakcyjnić prowadzone zajęcia, ale przede wszystkim pokazać uczniom to, czego dotąd w swoim życiu jeszcze nie widzieli.

07 czerwca 2021