DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft

Przedstawienie dotyczące życia i twórczości Cypriana Norwida w MBP w Mogilnie

4 października o g. 17.00 w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie wystąpili uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie. Młodzież zaprezentowała mieszkańcom Mogilna i okolic montaż słowno-muzyczny przybliżający życie i twórczość Cypriana Norwida. Przedsięwzięcie miało na celu upamiętnić 200. rocznicę urodzin poety oraz wpisało się w obchody roku Cypriana Norwida.

Lektorami prowadzącymi byli: Anna Lewandowska z kl. 3 c G LO i Kacper Sielecki z kl. 3 b P LO. W rolę Norwida wcielił się Adrian Staszak, uczeń klasy III TE/TBD. Wiersze recytowali: Angelika Ciesielska („W albumie”) i Maciej Andrzejewski („Dedykacja”) z kl. 3 b P LO,  Nikola Kozicka („Do obywatela Johna Browna”) z kl. 3 c P LO, Paweł Sparniuk („Coś ty Atenom zrobił, Sokratesie”) oraz Jędrzej Wolski („Fortepian Szopena”) z kl. 3 a G LO.

Dyrekcja i pracownicy biblioteki zadbali o stroje, piękną dekorację, promocję, a także udokumentowanie wydarzenia. Przedsięwzięcie podsumowała pani Maria Kotlińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie.

Uczniów do występu przygotowały nauczycielki języka polskiego z Zespołu Szkół w Mogilnie pani Magdalena Karamucka-Marcinkiewicz i pani Kinga Gąska.

06 października 2021