19 grudnia 2023

18 grudnia 2023 roku grupa uczniów z klas I B LO, II A LO, II B LO, III B LO i IV B LO wybrała się wraz z opiekunkami p. Magdaleną Karamucką-Marcinkiewicz i p. Małgorzatą Król na wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem programu była wizyta w Teatrze Horzycy, gdzie uczestnicy wyjazdu wzięli udział w warsztatach pt. Laboratorium emocji. Była to okazja do zapoznania się z rolą emocji w życiu codziennym i pracy aktora, a także do integracji i dobrej zabawy podczas ćwiczeń zaczerpniętych z treningu aktorskiego. Zajęcia były prowadzone przez pedagoga teatru i aktorkę. Dla uczniów z klas o profilu psychologicznych stanowiło to też dodatkową okazję do poszerzenia kompetencji związanych z wybraną specjalizacją.

Po wspomnianych warsztatach wycieczkowiczów czekały kolejne okazje sprzyjające temu, by towarzyszył im wyłącznie pozytywne emocje. Najpierw udali się na krótki spacer szklakiem wybranych zabytków toruńskiej starówki, zapoznając się z garścią legend i ciekawostek dotyczących historii, sztuki i dawnej obyczajowości. Następnie dali się oczarować urokowi bożonarodzeniowego jarmarku i blaskowi świątecznych iluminacji, które wypełniły Rynek Staromiejski. Na zakończenie odwiedzili też szopkę betlejemską, która stanęła na Rynku Nowomiejskim, po czym, napełnieni dobrymi emocjami i świątecznym nastrojem, wyruszyli w drogę powrotną do Mogilna.

Przedświąteczne emocje podczas wycieczki do Torunia