07 marca 2024

6 marca 2024 roku nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu ogłoszonego z okazji Dnia Księgarza. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu recenzji wybranej przez siebie książki będącej przykładem tego, że literatura dotyka uniwersalnych problemów i nierzadko pomaga stawiać im czoła. Nagrodzone uczennice to Alicja Czubachowska i Weronika Michalska z klasy 2 E LO.

Alicja pisała o książce Johna Boyne’a ,,Chłopiec w pasiastej piżamie”, a Weronika pochyliła się nad powieścią Edyty Prusinowskiej pt. ,,Opowiem o tobie gwiazdom”. Dziewczęta otrzymały dyplomy oraz książki zachęcające do kontynuowania pasji czytelniczej. Warto dodać, że w przypadku tego konkursu aktywność uczniowska nie ograniczała się do samego uczestnictwa. Pomysłodawcą konkursu był uczeń klasy 1 D LO Kacper Holak, a w organizację włączył się Samorząd Uczniowski.

Gratulujemy zatem zarówno autorkom prac, jak i pomysłodawcy oraz współorganizatorom konkursu i zachęcamy do dalszej aktywności.

ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO