19 czerwca 2024

6 czerwca w auli Zespołu Szkół w Mogilnie odbyło się spotkanie z panem Tomaszem Kardasiem, autorem nowej książki Walter Wrzeszinski. Zapomniany egiptolog urodzony w Mogilnie. Tomasz Kardaś to ceniony, wieloletni nauczyciel fizyki w szkołach prowadzonych przez Powiat Mogileński, nauczający obecnie w Zespole Szkół w Mogilnie, a także między innymi  regionalista, badacz, który w swoich wcześniejszych publikacjach zgłębił też biografię i dokonania takich, związanych z najbliższą okolicą, postaci jak Kurt Lewin i Ulryk von Wilamowitz-Moellendorf. Autor swoją najnowszą książkę dedykował Dyrekcji, Radzie Pedagogicznej oraz uczniom Zespołu Szkół w Mogilnie. Opracowanie przybliża nie tylko sylwetkę Waltera Wrzeszinskiego, ale stanowi też między innymi rys historyczny i geopolityczny Żydów w prowincji poznańskiej i bydgoskiej, dotyka najważniejszych zjawisk kulturalnych, społecznych i politycznych przełomu XIX i XX wieku. Książka ukazała się dzięki wsparciu Powiatu Mogileńskiego i Zespołu Szkół w Mogilnie. Projektem, składem i drukiem zajęła się mogileńska drukarnia  FOCUS.

      Spotkanie rozpoczął Dyrektor Zespołu Szkół w Mogilnie pan Zbigniew Grzechowski. Uroczystość swoją obecnością uświetnili przedstawiciele Starostwa Powiatowego ze starostą Tomaszem Krzesińskim, który również zabrał głos, i wicestarostą Edytą Owsińską. Nie zabrakło też rodziny autora, przedstawicieli drukarni FOCUS, uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Mogilnie, a także innych gości. Tomasz Kardaś w niezwykle ciekawy sposób przybliżył postać Waltera Wrzeszinskiego, wskazał główne treści swojej książki, a także zarysował dzieje procesu twórczego – od pomysłu po publikację. Uczestnicy spotkania mieli niepowtarzalną okazję otrzymać publikację z autografem autora. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i stanowiło prawdziwą ucztę intelektualną. Dla Zespołu Szkół w Mogilnie to powód do wielkiej dumy i radości, że autor dzieło to dedykował całej społeczności szkolnej. Serdecznie gratulujemy panu Tomaszowi Kardasiowi pasji, zaangażowania w odkrywaniu tajemnic naszego regionu. 

 

 

 

Spotkanie autorskie z panem Tomaszem Kardasiem, autorem nowej książki o Walterze Wrzeszinskim, egiptologu urodzonym w Mogilnie

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

AKTUALNY
WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE