07 czerwca 2023

W dniu 5. czerwca grupa uczniów z Zespołu Szkół w Mogilnie miała okazję spotkać się w siedzibie RODM w Toruniu z przedstawicielami polskiej dyplomacji – wicedyrektor Akademii Dyplomatycznej MSZ panią Martą Zielińską-Śliwką i byłą Konsul Generalną w Barcelonie panią Karoliną Cemką. Obie panie dzieliły się z młodzieżą swoim bogatym doświadczeniem zawodowym, odpowiadały na pytania uczniów i zachęcały młodych ludzi do podejmowania wyzwań związanych z polityką zagraniczną.

Po spotkaniu uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie mieli okazję obejrzeć też nowe studio telewizyjne i poznać tajniki pracy dziennikarskiej.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach współpracy szkoły z RODM w Toruniu.

Nie obyło się również bez spaceru pięknymi średniowiecznymi uliczkami grodu Kopernika. Uczniowie odwiedzili Krzywą Wieżę, mury obronne miasta, kościół Św. Janów, Dwór Mieszczański i ruiny zamku krzyżackiego.

Opiekę nad młodzieżą z klasy I c LO, I b LO, II c LO i II d LO w czasie wycieczki sprawowała pani Renata Lepsza, Mirosława Leszczyńska i Ilona Witczak-Lasecka.

Spotkanie z przedstawicielami dyplomatycznymi