Stypendia dla uczniów w ramach programów

Marszałka województwa Kujawsko- Pomorskiego

Już od 1 września wraz z rozpoczęciem roku szkolnego najzdolniejsi uczniowie kujawsko-pomorskich szkół mogą ubiegać się o stypendia przyznawane w ramach trzech marszałkowskich programów. Do najbardziej pracowitych i utalentowanych może trafić nawet do 5 tysięcy złotych.

Uczniowie otrzymają wsparcie w ramach trzech programów stypendialnych:

• Prymus Pomorza i Kujaw

Pomysł przyznawania stypendiów powstał z myślą o uczniach, którzy uzyskują dobre wyniki w nauce z przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, matematyki, języków obcych oraz przedsiębiorczości. Marszałkowskie stypendia (w wysokości od 200 do 500 złotych miesięcznie) otrzymają uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz liceów, techników i szkół branżowych

• Humaniści na start!

Projekt skierowany jest do młodych, którzy osiągają bardzo dobre wyniki z przedmiotów humanistycznych. Chodzi o uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz liceów ogólnokształcących, którzy z historii i języka polskiego uzyskali średnią ocen co najmniej 4,5 oraz są laureatami lub finalistami ogólnopolskich olimpiad z przedmiotów humanistycznych albo konkursów organizowanych w naszych regionie.

• Prymus Zawodu Kujaw i Pomorza II

Program wsparcia adresowany jest do utalentowanych uczniów klas drugich i wyższych techników, szkół zawodowych oraz uczniowie klas pierwszych szkoły branżowej drugiego stopnia w regionie. Środki z projektu „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II” mają pomóc w kształceniu potrzebnych na rynku pracy specjalistów.

Jak aplikować o stypendium:

• nabory wniosków: od 1 do 30 września,
  • potrzebne dokumenty: wniosek o przyznanie stypendium (dostępny na stronie projektu),

Prymus Pomorza i Kujaw

Humaniści na start!

Prymus Zawodu Kujaw i Pomorza II

• zaświadczenia lub dokumenty potwierdzające osiągnięcia w konkursach lub olimpiadach, kopia świadectwa szkolnego,
  • wydruk elektronicznej wersji wniosku uzupełniony o podpisy wraz z dokumentami można składać osobiście w punkcie informacyjno-podawczym w pawilonie przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu lub przesłać drogą pocztową na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu (pl. Teatralny 2, 87-100 Toruń). Dokumenty można również składać w sekretariacie szkoły.

Więcej informacji o programach stypendialnych można uzyskać w sekretariacie szkoły lub u wicedyrektora szkoły pana Marcina Wietrzykowskiego.