08 grudnia 2022

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów

W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy dnia 7 grudnia 2022 roku odbyła się uroczystość wręczenia stypendystom dyplomów Prezesa Rady Ministrów. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Wicewojewoda Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy Radosław Kempiński oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik. Stypendia otrzymało troje uczniów z Zespołu Szkół w Mogilnie.

Na początku spotkania głos zabrał Wicewojewoda Radosław Kempiński, który pogratulował zarówno uczniom, jak i nauczycielom dotychczasowych sukcesów, życząc pomyślności w dalszych osiągnięciach. Skierował do nich następujące słowa: Myślę, że to nie tylko wyróżnienie finansowe, ale wyraz wszelkiego uznania dla waszej pracy. To wasza systematyczność i ciekawość wiedzy sprawiły, że znaleźliście się w tym miejscu. Można powiedzieć, że jesteście najlepsi z najlepszych.

Następnie do wyróżnionych przemówił Kurator Oświaty Marek Gralik, który podkreślił, że sukces uczniów jest sumą wysiłku zarówno różnych instytucji, jak i osób zabiegających o dobre warunki do pozyskiwania wiedzy: Drodzy stypendyści, z całą pewnością to, że tutaj dzisiaj jesteście jest wynikiem waszej pracy, waszych talentów i uzdolnień - to nie podlega jakiejkolwiek dyskusji. Oczywiście zdajemy też sobie sprawę z tego, że za waszym sukcesem stoją też inni. Tym osobom także należą się podziękowania.

Dyplomy z rąk wicewojewody oraz Kuratora Oświaty otrzymali uczniowie z Zespołu Szkół w Mogilnie: Martyna Knych z Technikum Ekonomicznego, Adrian Staszak z Technikum Budowy Dróg oraz Hubert Rybczyński z Liceum Ogólnokształcącego.

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów