04 października 2018

Sukces sportowców z Zespołu Szkół w Mogilnie

We wrześniu Zarząd Szkolnego Związku Sportowego Województwa Kujawsko – Pomorskiego z siedzibą w Bydgoszczy opublikował klasyfikację współzawodnictwa sportowego szkół ponadgimnazjalnych za rok szkolny 2017/2018. W rankingu ujęto 100 szkół średnich uczestniczących w zawodach sportowych w ubiegłym roku szkolnym.

Zespół Szkół w Mogilnie uzyskał 145 punktów i uplasował się na V miejscu tuż za takimi szkołami jak : XI Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy, Zespół Szkół nr 5 z oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy, X Liceum Ogólnokształcące w Toruniu oraz IV Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy.

Na ten sukces złożyło się uzyskanie VIII miejsca i 10 punktów w ćwierćfinale wojewódzkim Licealiady przez reprezentantki Zespołu Szkół w piłce nożnej dziewcząt

pod opieką pani Moniki Knych, zajęcie IV miejsca i uzyskanie 45 punktów w finale wojewódzkim Licealiady w pływaniu drużynowym przez reprezentantów Zespołu Szkół pod opieką pana Marcina Jaśkiewicza oraz zajęcie I miejsca przez reprezentację dziewcząt i III miejsca przez reprezentację chłopców pod opieką pana Norberta Adamczaka i uzyskanie 60 punktów w finale wojewódzkim Licealiady w tenisie stołowym drużynowym. Ponadto do sukcesu przyczynił się też udany występ reprezentantek Zespołu Szkół pod opieką pana Norberta Adamczaka na Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym , które w finale zajęły ostatecznie IV miejsce zdobywając kolejne 30 punktów rankingowych.

Uzyskanie wysokiego V miejsca dla sportowców z Zespołu Szkół w Mogilnie

jest ogromnym wyróżnieniem , a zarazem motywacją do dalszej pracy treningowej

przed startem w kolejnych zawodach w nadchodzącym roku szkolnym.

Poniżej publikacja pierwszej dziesiątki najlepszych szkół w rankingu współzawodnictwa sportowego województwa kujawsko-pomorskiego.

1. XI Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy

2. Zespół Szkół nr 5 z oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy