09 kwietnia 2021

Sukces uczniów Zespołu Szkół w Mogilnie

NAJLEPSZE ZAJĘCIA Z PRZEDSIĘBIORCZOŚCI – XVI edycja

26 marca 2021 roku zakończyły się rozgrywki w ramach I etapu
XVI edycji konkursuNAJLEPSZE ZAJĘCIA Z PRZEDSIĘBIORCZOŚCI. Decyzją kapituły konkursu (złożonej z przedstawicieli świata nauki oraz biznesu) reprezentacja Zespołu Szkół w Mogilnie awansowała do ścisłego finału i tym samym znalazła się w gronie dwudziestu najlepszych drużyn z całego kraju.

W tym roku (podobnie jak w ubiegłym) konkurs przeprowadzono w formie zdalnej.Uczestnicy musieli rozwiązać określone case study i wypracować oraz przedstawić swoje wnioski.Wszystko to odbywało się za pośrednictwem internetu.

Zespół Szkół w Mogilnie reprezentował team uczennic Liceum Ogólnokształcącego (o nachyleniu Business English) w składzie: Adrianna Kucharska, Oliwia Jędro, Oliwia Wróblewska. Uczennice wcieliły się w rolę doradców biznesowych
i
stworzyły kampanię marketingową, pozwalającą maksymalizować działania promocyjne oraz gwarantującą dotarcie do największej grupy docelowej. Oprócz tego uczennice musiały dokonać kalkulacji ceny produktu w oparciu o przeprowadzone badania rynku.Wszystkie prace przebiegały zdalnie, a komunikację między uczestnikami wspierała platforma Microsoft Teams.

Warto zaznaczyć, żespośród setek nadesłanych rozwiązań konkursowego casestudy wyłoniono pomysł uczennic z Zespołu Szkół w Mogilnie. To zapewniło im miejsce w finałowej dwudziestce najlepszych drużyn z całego kraju.Uczennice z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do zdalnej pracy w ramach konkursu. W ich opinii konkurs Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości jest bardzo atrakcyjnym przedsięwzięciem, gdyż pozwala zdobywaną na lekcjach przedsiębiorczości i ekonomii wiedzę wykorzystywać w praktyce. Uważam, że świetnie poradziły sobie w tej nowej sytuacji i udowodniły, że z każdego zagrożenia można wykreować szansę – powiedziała pani Edyta Kończal, opiekun merytoryczny uczennic.

Warto nadmienić, że te same uczennice realizują także z sukcesem projekty społeczne w ramach przedsięwzięcia Zwolnieni z Teorii.

Sukces uczniów Zespołu Szkół w Mogilnie