25 lutego 2023

SUKCESY NASZYCH KOSZYKARZY

Po przerwie spowodowanej pandemią drużyny koszykarskie z Zespołu Szkół w Mogilnie wróciły do rywalizacji w ramach Kujawsko-Pomorskiej Licealiady.  21 lutego w Bielicach odbył się dwumecz, którego stawką było mistrzostwo powiatu i awans do ćwierćfinału mistrzostw województwa.

Pierwsze na parkiecie pojawiły się nasze dziewczyny. Od samego początku meczu dominacja reprezentacji Zespołu Szkół w Mogilnie nie podlegała dyskusji. Już po pierwszej połowie meczu dziewczyny wypracowały sobie 16-punktową przewagę, którą sukcesywnie powiększały w drugiej części rywalizacji. Ostatnia kwarta to popis Amelii Szymańskiej, która czterokrotnie rzuciła celnie za 3 punkty! Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem naszych koszykarek 56:19.

Zespół Szkół w Bielicach – Zespół Szkół w Mogilnie 16:59 (1:12, 4:9, 6:16, 8:19)

W skład drużyny weszły: Amelia Szymańska (30), Gabriela Nalazek (6), Natalia Podhorodecka (6), Zuzanna Wełniak (4), Martyna Szubert (4), Agata Gryboś (4), Maja Cieślewicz (2), Julia Górecka, Martyna Wojtasińska i Wiktoria Fekner. Ich opiekunem był pan Tomasz Wonorski

Więcej emocji dostarczył mecz chłopców. Gospodarze, wykorzystując atut własnej sali, od pierwszych minut uzyskali niewielką przewagę i kontrolowali wynik spotkania. Nasi chłopcy walczyli ambitnie o każdą piłkę i każdy punkt, ale do przerwy przegrywali 5 punktami. Na początku trzeciej kwarty Bielice osiągnęły 7 punktów przewagi. Od tej chwili chłopcy reprezentujący Zespół Szkół w Mogilnie zaczęli gonić wynik. Skuteczna gra w ofensywie i nieustępliwość w obronie spowodowały, że po kilku minutach, dzięki skuteczności Szymona Szymańskiego i Macieja Sobczaka, zdołali odwrócić losy meczu, wychodząc na prowadzenie 25:16. Jeszcze jeden zryw Bielic i 7 zdobytych punktów z rzędu dało nadzieję gospodarzom. Nasz zespół wytrzymał jednak presję i po pięknej walce zwyciężył 37:30!

Zespół Szkół w Bielicach – Zespół Szkół w Mogilnie 30:37 (7:4, 6:4, 10:20, 7:9)

W skład drużyny weszli: Szymon Szymański (15), Maciej Sobczak (9), Mateusz Zellek (3), Bartosz Loks (3), Kamil Kocierz (3), Maciej Wierzbicki (2), Jędrzej Dąbek (2), Kacper Stefaniak, Sebastian Woźniewicz, Jan Kędzierski, Bartosz Sidorowicz i Mikołaj Wietrzykowski, a ich opiekunem była pani Monika Knych.