15 marca 2018

Sukcesy recytatorskie uczniów Zespołu Szkół w Mogilnie podczas eliminacji powiatowych 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

14 marca br. w Mogileńskim Domu Kultury odbyły się powiatowe eliminacje 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: pani Grażyna Lewandowska, pani Bogna Wojciechowska-Blachowska i pani Małgorzata Małecka.

Zespół Szkół w Mogilnie reprezentowali: Filip Turek z kl. 1 a LO, Marcin Janus z kl. 1 c LO, Bogusz Hibner z kl. 2 c LO i Wiktoria Zwolanowska z kl. 3 TI/TOR. Uczniowie brali udział w Turnieju Recytatorskim. Zaprezentowali własną interpretację wybranego wiersza i fragmentu prozy.

Filip Turek recytował wiersz Zbigniewa Herberta pt.: Pan Cogito a poeta w pewnym wieku oraz tekst Juliana Tuwima pt.: Ślusarz. Marcin Janus zaprezentował Chcę być koniem Sławomira Mrożka i Dziewczynę Bolesława Leśmiana. Bogusz Hibner przedstawił utwór Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt.: Dwóch plotkarzy i fragment prozy H. P. Lovecrafta. Natomiast Wiktoria Zwolanowska recytowała wiersz Wisławy Szymborskiej Urodziny oraz fragment powieści Avy Dellairy pt.: Kochani, dlaczego się poddaliście?.

Pierwsze miejsce w powiatowych eliminacjach 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego zajął Filip Turek, drugie miejsce przyznano Wiktorii Zwolanowskiej, natomiast trzecie miejsce ex aequo zajęli Bogusz Hibner i Aleksandra Fydrych.

Decyzją jury troje uczniów z Zespołu Szkół w Mogilnie będzie reprezentować Powiat Mogileński podczas etapu rejonowego konkursu, który odbędzie się 25 marca w Bydgoszczy. 24 marca laureaci eliminacji powiatowych będą mogli wziąć udział w warsztatach pn. Sam na scenie.