20 października 2022

Dnia 18 października 2022 roku uczennice klasy 1 a LO Zespołu Szkół w Mogilnie: Jagoda Kujawa, Amelia Włodarska, Antonina Wojtczak i Patrycja Kędzierska wzięły udział w II Przeglądzie Piosenki Chrześcijańskiej organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie.

Przegląd ten odbył się w związku z przeżywanym 16 października Dniem Papieskim. Tegoroczna edycja Dnia Papieskiego odbywała się pod hasłem „Blask prawdy”, co nawiązuje do encykliki św. Jana Pawła II „Veritatis splendor”.

Przeglądowi towarzyszyły słowa z nauczania Jana Pawła II oraz można było wysłuchać fragmentów Jego homilii. Całość wydarzenia zakończyło się ogłoszeniem wyników. Jury orzekło, że wszyscy artyści otrzymują I miejsce. Wyróżniono jednak niektórych wykonawców. Właśnie w tym gronie znalazła się Antonina Wojtczak, uczennica Zespołu Szkół w Mogilnie.

Opiekunami uczniów występujących w przeglądzie byli pani Magdalena Kopeć-Bernaciak i ks. Michał Szalaty.

Uczniom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy!

Sukcesy w Przeglądzie Piosenki Chrześcijańskiej