30 maja 2023
III Integracyjny Piknik Rodzinny

27 maja 2023 roku w Zespole Szkół w Mogilnie odbył się III Integracyjny Piknik Rodzinny organizowany przez Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Zespołu Szkół w Mogilnie w porozumieniu z dyrektorem szkoły panem Zbigniewem Grzechowskim.

Piknik integracyjny otworzyli Prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków Zespołu Szkół w Mogilnie Piotr Perzyna i dyrektor Zespołu Szkół Zbigniew Grzechowski. Święto Absolwenta swoją obecnością uświetnili: Tomasz Krzesiński – Starosta Mogileński, Robert Musidłowski – Przewodniczący Rady Powiatu Mogileńskiego, Jacek Kraśny – Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Zdrowia i Bezpieczeństwa Rady Powiatu Mogileńskiego i Mariusz Pisuła – Dyrektor Powiatowego Centrum Oświatowego w Mogilnie.

Przez cały czas osoby odwiedzające Zespół Szkół w Mogilnie mogły nieodpłatnie uczestniczyć w szeregu zaplanowanych przez Stowarzyszenie atrakcji. Zadbano o najmłodszych, dla których przygotowano m.in. zjeżdżalnię, plac zabaw, gry sportowe, malowanie twarzy, ozdobne upinanie włosów, układanie puzzli, zabawy z chustą KLANZA, puszczanie baniek mydlanych, modelowanie balonów, kącik małego artysty. Starsi uczestnicy Święta mogli posilić się żurkiem, ciastem i uczestniczyć we wspólnym grillowaniu. Smakowała kiełbaska, grillowana karkówka i pajda chleba ze smalcem. Każdy miał możliwość zrobić pamiątkowe zdjęcie na ściance specjalnie przygotowanej na tę okoliczność.

Strażacy z Jednostki OSP Gębice przygotowali pokaz wozu strażackiego wraz z instrukcją udzielania pierwszej pomocy. Wykwalifikowana pielęgniarka przeprowadzała badanie ciśnienia, pomiar cukru we krwi i obliczanie wskaźnika BMI.
Uczestników imprezy obdarowywano specjalnie przygotowaną na ten dzień jednodniówką, okolicznościowymi naklejkami, breloczkami i długopisami. Mogileńskie Stowarzyszenie Lotnicze wystawiło sprzęt paralotniowy.
III Integracyjny Piknik Rodzinny był doskonałą okazją do miłego spędzenia czasu wraz z całymi rodzinami na terenie szkoły, która na stałe wpisała się w historię Powiatu Mogileńskiego. Nie zabrakło więc rodzin z dziećmi, absolwentów szkoły, dawnych pracowników i przyszłych uczniów.

Biesiadzie towarzyszył program artystyczny. Uczniowie i absolwenci prezentowali przeboje polskich i zagranicznych wykonawców. Nie zabrakło specjalnych dedykacji z okazji Dnia Matki oraz zbliżającego się Dnia Dziecka. Uczestnicy pikniku podziwiali także pokazy taneczne.

Impreza nie mogłaby się odbyć, gdyby nie praca i życzliwość wielu osób: darczyńców, uczniów, nauczycieli, dyrekcji szkoły, członków Stowarzyszenia. Szczególne podziękowania należą się sponsorom, którzy wsparli Święto Absolwenta i Sympatyka Zespołu Szkół w Mogilnie, a są to: Starostwo Powiatowe w Mogilnie, INTER-SERWIS Łukasz Burzyński, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „INODROG” Sp. z o.o., Pracownia Reklamy W3M.PL, Henryk Tupalski Grudziądz, Zbych-Pol &Mobet Mogilno, UL-DROG Piotr Gębala, HAGRIC Woźniecki sp. z o.o. spółka komandytowa, Pomimex Stal sp. z o.o., Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Przepiórka, Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe IGOMA Maciej Murzyn i Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Mogilnie

Wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego przedsięwzięcia, władze Stowarzyszenia składają serdeczne podziękowania.
...a już wkrótce videorelacja :))

Święto Absolwenta i Sympatyka Zespołu Szkół w Mogilnie