28 maja 2024

25 maja 2024 roku w Zespole Szkół w Mogilnie odbył się IV Integracyjny Piknik Rodzinny organizowany przez Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Zespołu Szkół w Mogilnie w porozumieniu z dyrektorem szkoły panem Zbigniewem Grzechowskim.

Piknik integracyjny otworzyli Prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków Zespołu Szkół w Mogilnie Piotr Perzyna i dyrektor Zespołu Szkół Zbigniew Grzechowski. Święto Absolwenta swoją obecnością uświetnili: Tomasz Barczak – Przewodniczący Rady Powiatu Mogileńskiego, Tomasz Krzesiński – Starosta Mogileński, Edyta Owsińska – Wicestarosta Mogileński, Mateusz Lisiecki – członek Zarządu Powiatu Mogileńskiego oraz Karol Nawrot – Burmistrz Mogilna.

Przez cały czas osoby odwiedzające Zespół Szkół w Mogilnie mogły nieodpłatnie uczestniczyć w szeregu zaplanowanych przez Stowarzyszenie atrakcji. Zadbano o najmłodszych, dla których przygotowano m.in. zjeżdżalnię, plac zabaw, gry sportowe, malowanie twarzy, ozdobne upinanie włosów, układanie puzzli,  zabawy z chustą KLANZA, puszczanie baniek mydlanych, modelowanie  balonów, kącik małego artysty. Starsi uczestnicy Święta mogli posilić się żurkiem, ciastem i uczestniczyć we wspólnym grillowaniu. Smakowała kiełbaska, grillowana karkówka i pajda chleba ze smalcem.Każdy miał możliwość zrobić pamiątkowe zdjęcie na ściance specjalnie przygotowanej na tę okoliczność.

Strażacy z Jednostki OSP Gębice przygotowali dla najmłodszych kurtynę wodną. Wykwalifikowana pielęgniarka przeprowadzała badanie ciśnienia, pomiar cukru we krwi. Mogileńskie Stowarzyszenie Lotnicze wystawiło sprzęt paralotniowy.

IV Integracyjny Piknik Rodzinny był doskonałą okazją do miłego spędzenia czasu wraz z całymi rodzinami na terenie szkoły, która na stałe wpisała się w historię Powiatu Mogileńskiego. Nie zabrakło więc  rodzin z dziećmi, absolwentów szkoły, dawnych pracowników i przyszłych uczniów.

Biesiadzie towarzyszył program artystyczny. Uczniowie prezentowali przeboje polskich i zagranicznych wykonawców. Nie zabrakło specjalnych dedykacji choćby z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Uczestnicy pikniku podziwiali także pokazy taneczne i grę na perkusji.

Impreza nie mogłaby się odbyć, gdyby nie praca i życzliwość wielu osób: darczyńców, uczniów, nauczycieli, dyrekcji szkoły, członków Stowarzyszenia. Szczególne podziękowania należą się sponsorom, którzy wsparli Święto Absolwenta i Sympatyka Zespołu Szkół w Mogilnie, a są to: Starostwo Powiatowe w Mogilnie, Zbych-Pol & Mobet Mogilno, INTER-SERWIS Łukasz Burzyński, Europool Padniewko, Pracownia Reklamy W3M.PL, Henryk Tupalski Grudziądz- Absolwent Technikum Drogowego z rocznika 1974, Concret Beton z Bystrzycy, Mogilno Sport, Mogileński Dom Kultury, Tatiana Urban – Przewodnicząca komisji Rewizyjnej, Radna Powiatu Mogileńskiego, Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Mogilnie oraz partnerom i przyjaciołom szkoły: Chemirol Mogilno, CTS Semikon z Konina, PPZ Trzemeszno, Hagric Woźniecki, Fundacja Powiatu Mogileńskiego, Now Bud Mogilno, Technik Gozdanian, Biuro Turystyki Przygoda, Kargrex Kosiarki Pilarki Grzegorz Nowak, Biuro Ubezpieczeń Szymańscy, Tartak Wyrobki Mariusz Staszewski i Centrum Hurtowe Pasz w Mogilnie.

Wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego przedsięwzięcia, władze Stowarzyszenia składają serdeczne podziękowania.

Święto Absolwenta i Sympatyka Zespołu Szkół w Mogilnie IV Integracyjny Piknik Rodzinny