27 grudnia 2018

 

ŚWIĘTO CZYTANIA

 

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia 17 grudnia w auli Zespołu Szkół w Mogilnie odbyło się wspólne czytanie Opowieści wigilijnej Charlesa Dickensa. To szkolne Święto Czytania powstało z inicjatywy nauczycieli polonistów pani Małgorzaty Łaganowskiej i pana Piotra Perzyny.

 

Licznie zgromadzoną  w auli młodzież przywitał pan Piotr Perzyna, który wyjaśnił, że celem tego wyjątkowego spotkania jest  m.in. promowanie czytelnictwa wśród młodzieży.

 

W tym roku Opowieść wigilijną czytali uczniowie: Anna Tkacz, Angelika Szatkowska, Weronika  Powała, Aleksandra Szymczak, Natalia Paluszyńska, Wojciech Wasilewski, Nikola Brzuszczak, Marta Witek,Dominik Bonkowski, Marcin Janus oraz Filip Turek.

 

Opowieść wigilijna to jedno z najbardziej znanych dzieł Ch. Dickensa i jednocześnie najpiękniejsza opowieść związana z Bożym Narodzeniem i Wigilią. Pod jej wpływem ukształtował się  w Anglii, a później na całym świecie, wzorzec świętowania w duchu miłości, wspólnoty rodzinnej i dzielenia się dobrem z biedniejszymi od siebie.

 

Święto Czytania stało się również okazją do promowania akcji „Uwolnij książkę”. Bookscrossing powstał w Stanach Zjednoczonych i polega na nieodpłatnym przekazywaniu książek poprzez pozostawienie ich w miejscu do tego przeznaczonym. Akcja jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą dzielić się książkami z innymi. Mamy nadzieję, że zapomniane i nieczytane przez nas książki szybko znajdą nowych czytelników.

ŚWIĘTO CZYTANIA

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

AKTUALNY
WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE