21 grudnia 2023

20 grudnia 2023 r. w Zespole Szkół w Mogilnie obchodzono Święto Czytania. Akcja miała na celu propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży. W auli odbyło się wspólne czytanie „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa.

Pani Małgorzata Łaganowska podkreśliła, że niezwykle ważne staje się dziś propagowanie czytelnictwa, które rozwija wyobraźnię, pobudza do refleksji i wzbogaca zasób słownictwa. Program prowadziły: Jagoda Jarlaczyk i Maria Nowacka.

„Opowieść wigilijną” czytali uczniowie klas pierwszych: Paulina Woźniak, Amelia Świątek, Wiktoria Berdych i Kacper Perzyna. Uczniowie, którzy uczestniczyli w Święcie Czytania, mogli wysłuchać wzruszającej historii bogatego przedsiębiorcy Scrooge’a, który po śmierci swojego wspólnika Marleya i spotkaniu z trzema duchami zrozumiał istotę człowieczeństwa, umiejętność dzielenia się z innymi, a także dostrzegł sens Świąt Bożego Narodzenia.

W drugiej części w świątecznie przystrojonej auli słuchacze wzięli udział w konkursie, który polegał na udzieleniu odpowiedzi na pytania sprawdzające znajomość „Opowieści wigilijnej”. Większość słuchaczy nie miała problemów z udzieleniem poprawnej odpowiedzi, za które w nagrodę można było otrzymać skromne upominki.

Przedsięwzięcie przygotował zespół polonistów pod kierunkiem pani Małgorzaty Łaganowskiej.

ŚWIĘTO CZYTANIA W ZESPOLE SZKÓŁ W MOGILNIE