14 stycznia 2022
20 grudnia 2021 roku w Zespole Szkół w Mogilnie odbył się szkolny konkurs, w którym uczniowie mogli wykazać się wiedzą na temat tradycji bożonarodzeniowych w Niemczech oraz znajomością słownictwa związanego ze świętami. Wyłonieni zostali najwięksi szkolni znawcy tej tematyki, którzy 13 stycznia 2022 roku otrzymali z rąk pana dyrektora Zbigniewa Grzechowskiego dyplomy oraz nagrody.

Laureatką I miejsca została Aleksandra Heinich, II miejsce zajął Maciej Suszek, a miejsce III – Jędrzej Wolski. Wyróżnienia otrzymały natomiast: Julia Stranz, Wiktoria Stefańska, Oliwia Wróblewska, Martyna Nestorek.

Konkurs, zorganizowany przez nauczycielki języka niemieckiego panią Ewelinę Zych i panią Magdalenę Karamucką-Marcinkiewicz, pokazał, że uczniom Zespołu Szkół w Mogilnie nie brakuje ciekawości świata, chęci do zgłębiania wiedzy i aktywności. Dziękujemy uczestnikom i zapraszamy do udziały w kolejnych konkursach, a laureatom i wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy!

Szkolni znawcy niemieckich tradycji świątecznych nagrodzeni