12 grudnia 2017

Szkolny Dzień Języków Obcych

5 grudnia 2017 roku odbył się w Zespole Szkół w Mogilnie II Szkolny Dzień Języków Obcych. Z tej okazji nauczyciele wraz z uczniami przygotowali wyjątkowy program dla zaproszonych gości. Uczniowie gimnazjum oraz szkół podstawowych wraz z opiekunami mieli okazję wziąć udział w kolejnej VI edycji konkursu „Wiedza o krajach anglojęzycznych”.

Po powitaniu przez Pana Dyrektora Zbigniewa Grzechowskiego oraz organizatorów uczestnicy przystąpili do rozwiązania zadań konkursowych. Tegoroczny test sprawdzał wiedzę uczniów o następujących krajach: Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie, Indiach, RPA, Kenii, Wyspach Bahama oraz Filipinach.

W zmaganiach rywalizowali uczniowie w trzech kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum oraz szkoła ponadgimnazjalna. W pierwszej z nich zwycięzcą został Mateusz Maruszak ze Szkoły Podstawowej w Gębicach, drugie miejsce wywalczyła Natalia Ewiak ze Szkoły Podstawowej w Gębicach, natomiast trzecia lokata przypadła Martynie Knych ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Mogilnie.  W pionie szkół gimnazjalnych największą liczbę punktów uzyskali Anita Kowalska oraz Jędrzej Wolski z Gimnazjum w Mogilnie, drugie miejsce zajęły Julia Kwiatkowska i Wiktoria Szalaty z Gimnazjum w Mogilnie, natomiast trzeci wynik uzyskała Angelika Szatkowska. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężczynią została Zofia Jankowska z klasy I TE/TI, drugie miejsce zajął Filip Turek, z kolei ostatnie miejsce na podium przypadło Jakubowi Radaszewskiemu.

Po zakończonej rywalizacji uczestnicy zostali zaproszeni do obejrzenia występów przygotowanych w ramach Szkolnego Dnia Języków Obcych. Tematem tegorocznego wydarzenia były Ameryka Północna i Południowa. Tę część uroczystości rozpoczął Pan Dyrektor Zbigniew Grzechowski oraz prowadzący Bogusz Hibner. Szczególnie miło było nam gościć Pana Dyrektora Zespołu Szkół z Kruchowa Pana Jarosława Majewskiego.

Pierwszym punktem Szkolnego Dnia Języków Obcych było przedstawienie „Kopciuszek” przygotowane pod kierownictwem nauczycielki języka rosyjskiego Pani Marzeny Zastawnej, nauczycielki języka niemieckiego Pani Eweliny Zych oraz nauczycielki języka angielskiego Pani Joanny Wieczorkowskiej. Zaprezentowali je uczniowie klasy III TOR. Kolejnym punktem programu był występ formacji tanecznej Rockin’ Style Crew, która wprowadziła oraz zakończyła tematykę Ameryki Północnej. Następnie uczennice Zuzanna Adamska i Lidia Kaźmierczak z klasy I TE/TI przybliżyły młodzieży Stany Zjednoczone i Kanadę.

Uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą na temat omówionych krajów podczas krótkiego quizu. Ochotnicy, którzy udzielili prawidłowych odpowiedzi, uzyskali drobne upominki. Kolejną część Szkolnego Dnia Języków zdominowały występy gości dotyczące Ameryki Południowej. Pani Katarzyna Montowska przedstawiła kilka ciekawostek na temat swojej wyprawy do Peru, Boliwii i Chile. Natomiast Pani Małgorzata Hurysz opowiedziała o swoim wyjeździe do Kolumbii.

Ostatnim punktem Szkolnego Dnia Języków Obcych była prezentacja przygotowana przez uczniów klasy II c LO – grupa Business English pod kierownictwem nauczycielki języka angielskiego Pani Barbary Błasiak poświęcona Meksykowi. Na zakończenie Szkolnego Dnia Języków Obcych oraz  VI edycji konkursu „Wiedzy o krajach anglojęzycznych” nastąpiło uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom rywalizacji konkursowej.

Szkolny Dzień Języków Obcych