13 października 2022

W miniony piątek, czyli 7 października 2022 roku po raz kolejny w Zespole Szkół w Mogilnie odbył się Szkolny Dzień Języków, w ramach którego przeprowadzony został również konkurs „Wiedzy o krajach”.

W tym roku do rywalizacji w konkursie przystąpili reprezentanci czterech szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ks. Piotra Wawrzyniaka w Mogilnie, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Mogilnie, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Mogilnie oraz Zespołu Szkół w Dąbrowie. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 30 pytań zamkniętych dotyczących Wielkiej Brytanii, Niemiec i Hiszpanii. Pierwsze miejsce zajął Tomasz Prugar ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Mogilnie. Przyznano również dwa wyróżnienia, które otrzymali Damian Tylisz ze Szkoły Podstawowej nr 3 Mikołaja Kopernika w Mogilnie oraz Nina Trocholepszy ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ks. Piotra Wawrzyniaka w Mogilnie.

Po zakończeniu testu uczniowie ze szkół podstawowych udali się do sali gimnastycznej, gdzie wraz z opiekunami mogli wziąć udział w zajęciach odbywających się w ramach Szkolnego Dnia Języków. Młodzież z Zespołu Szkół w Mogilnie wraz z opiekunami przygotowała prezentacje, których tematem przewodnim było przedstawienie państw z różnych kontynentów, czyli „Sześć państw z sześciu kontynentów”. Kraje, które zostały przedstawione w ramach wydarzenia to: Namibia, Japonia, Stany Zjednoczone, Kolumbia, Ukraina i Australia. Uczestnicy Szkolnego Dnia Języków mieli okazję posłuchać ciekawostek o Stanach Zjednoczonych, skosztować specjałów kuchni prezentowanych krajów, wziąć udział w licznych quizach wiedzy, odkryć ciekawostki na temat innych państw, zobaczyć tańce przygotowane przez młodzież naszej szkoły oraz sprawdzić swoje umiejętności taneczne, biorąc udział zajęciach zumby, które poprowadziła dla nas instruktorka Zumba Fitness pani Joanna Drobyszewska.

Było głośno, kolorowo i radośnie. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom oraz osobom, dzięki którym udało się po raz kolejny zorganizować Szkolny Dzień Języków w Zespole Szkół w Mogilnie.

Szkolny Dzień Języków