27 grudnia 2023
We wtorek 19 grudnia 2023 gościliśmy w Zespole Szkół w Mogilnie uczniów ze szkół podstawowych w Janikowie, Dąbrowie i Mogilnie wraz z opiekunami. Uczestnicy wydarzenia brali udział w zajęciach zorganizowanych w ramach kolejnej edycji Szkolnego Dnia Języków.

W tym roku ze względu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia tematem wydarzenia były tradycje świąteczne na świecie. Uczestnicy mieli możliwość obejrzenia prezentacji, która przedstawiała zwyczaje związane ze świątecznym okresem w różnych krajach. Na zakończenie prezentacji uczniowie wzięli udział w quizie, którego zwycięzcy Julian Płóciennik ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mogilnie, Stanisław Flinik oraz Kacper Partyka, obaj ze Szkoły Podstawowej w Janikowie, zostali nagrodzeni.

Kolejnym punktem wydarzenia był konkurs piosenki świątecznej, który oceniało jury w składzie: pan Burmistrz Leszek Duszyński – przewodniczący jury, pan Dyrektor Zbigniew Grzechowski, pan Wiktor Mazurkiewicz i pan Maciej Krystkowiak. Występujący podzieleni byli na dwie kategorie: szkoła podstawowa oraz Zespół Szkół. Każdy z wykonawców zaprezentował jeden przygotowany przez siebie utwór. Następnie jury wyłoniło zwycięzców oraz osoby, które zajęły drugie i trzecie miejsce w każdej z kategorii. Nie zabrakło również wyróżnień oraz podziękowań dla pozostałych uczestników. Pierwsze miejsce wśród występujących ze szkół podstawowych zajęła Luiza Bogdan ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Mogilnie, która zaśpiewała utwór „Hallelujah Christmas”. Jako drugą jury nagrodziło Zofię Zielińską ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie, która wykonała piosenkę „Mario, czy TY wiesz?”. Ostatnie miejsce na podium przypadło Dominice Rosińskiej ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie, która zaśpiewała „Jest taki dzień’. W kategorii szkół podstawowych jury przyznało także dwa wyróżnienia dla Zuzanny Kwiatkowskiej ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie, która zaśpiewała „Merry Christmas Everyone” oraz Olafa Nowaka ze Szkoły Podstawowej w Janikowie, który przedstawił wersję instrumentalną kolędy „Cicha noc”. Z kolei w kategorii Zespół Szkół zwyciężczynią została Maja Zielińska z piosenką „Rocking Around the Christmas Tree”. Drugie miejsce jury przyznało Antoninie Wojtczak, która wykonała kolędę „Oj maluśki”. Na podium znalazła się również Julia Gawron z utworem „Last Christmas”, która zajęła trzecie miejsce. W tej kategorii wyróżniona została Amelia Włodarska, która wykonała piosenkę „Rocking Around the Christmas Tree”.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniach, pracę w jury, udział w wydarzeniu oraz wspólną zabawę. Zapraszamy do udziału w Szkolnym Dniu Języków za rok.

Szkolny Dzień Języków