15 marca 2024

6 marca 2024 r. o godzinie 8.00 odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego „You Can Do It!”, XI edycja. W konkursie wzięło udział najlepszych 24 uczniów, wyłonionych z wrześniowych eliminacji, które jednocześnie były eliminacjami do Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego.

Młodzież zmierzyła się z testem składającym się z dwóch części – pierwsza była poświęcona rozumieniu tekstów słuchanych, druga natomiast zagadnieniom leksykalno-gramatycznym. Łącznie można było zdobyć aż 100 punktów.

Konkursowiczów powitał pan dyrektor Zbigniew Grzechowski wraz z organizatorem panią Aleksandrą Hurysz oraz panią Barbarą Błasiak, nauczycielkami języka angielskiego. Po części oficjalnej uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań konkursowych, na co mieli 75 minut.

Gratulujemy laureatom konkursu, którym dyplomy oraz nagrody zostały wręczone dnia 13 marca. Wiedza i umiejętności, którymi mogą się poszczycić, są godne podziwu.

I miejsce – Konrad Fisher, klasa 4a LO

II miejsce – Zofia Pryka, klasa 4a LO