26 maja 2022
24 maja 2022 r. Dyrektor Zespołu Szkół w Mogilnie pan Zbigniew Grzechowski  dokonał podsumowania Szkolnego Konkursu Ortograficznego i wręczył zwycięzcom konkursu pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Najlepsi okazali się Agata Murkowska, Martyna Kuczyńśka, Agata Antkowiak i Maciej Wikaryczak. Autorką tegorocznych dyktand była pani Magdalena Karamucka-Marcinkiewicz.

Szkolny Konkurs Ortograficzny tradycyjnie organizowany jest przez nauczycieli języka polskiego z Zespołu Szkół w Mogilnie dla młodzieży z klas pierwszych. Ma na celu propagować zasady poprawnej pisowni, sprawdzać stopień przyswojenia zasad ortograficznych i umiejętność stosowania ich w praktyce. Składa się z dwóch etapów.

W kwietniu na lekcjach języka polskiego w liceum i technikum przeprowadzono eliminacje klasowe. Po sprawdzeniu dyktand poloniści wyłonili osoby, które zrobiły najmniej błędów i tym samym zostały wytypowane do reprezentowania swoich klas podczas drugiego etapu konkursu. Zakwalifikowało się do niego 38 uczniów.

Finał Szkolnego Konkursu Ortograficznego odbył się 12 maja. Przeprowadziła go pani doktor Magdalena Karamucka-Marcinkiewicz, autorka tegorocznych dyktand.

24 maja odbyło się podsumowanie konkursu oraz wręczenie dyplomów i nagród. Pierwsze miejsce zajęła Agata Murkowska z kl. 1 c LO, drugie – Martyna Kuczyńska z kl. 1 b LO, a na trzecim ex aequo uplasowali się Maciej Wikaryczak z kl. 1 TI oraz Agata Antkowiak z kl. 1 TEBD.

Szkolny Konkurs Ortograficzny