09 stycznia 2024

8 stycznia br. w Zespole Szkół w Mogilnie odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Tradycyjnie jest on przeznaczony dla uczniów klas pierwszych. Jego cele to m.in. doskonalenie umiejętności recytatorskich i interpretacyjnych oraz popularyzowanie poezji współczesnej.

Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: pani Małgorzata Łaganowska – przewodnicząca, pan Piotr Perzyna i pani Kinga Gąska.

W konkursie wzięli udział: Paulina Woźniak, Hanna Andrzejczak, Monika Glabas, Wiktoria Berdych, Joanna Konieczka, Cezary Koziej, Zofia Przybylska, Kacper Perzyna, Julia Jastrzębska, Gracjan Komisarek i Julia Pawłowska. W roli prowadzącej wystąpiła Małgorzata Socha.

Po burzliwych obradach jury przyznało I miejsce Kacprowi Perzynie z kl. 1 c LO, II miejsce Hannie Andrzejczak z kl. I TED, III miejsce Wiktorii Berdych z kl. I c LO, a wyróżnienie Monice Glabas z kl. I b LO.

Ocenie podlegały dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, prawidłowa artykulacja, dykcja i emisja głosu, odpowiednia interpretacja tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Szkolny Konkurs Recytatorski