30 maja 2018

Szkolny Konkurs Wiedzy o pieniądzu

Dnia 28 maja w Zespole Szkół w Mogilnie gościła pani Anna Hybiak przedstawiciel Narodowego Banku Polskiego oddziału w Bydgoszczy oraz odbył się konkurs Wiedzy o pieniądzu.

Przedstawicielka banku centralnego zapoznała uczniów z działalnością najważniejszego banku w państwie oraz przedstawiła strukturę polskiego systemu bankowego. Prelekcja pani Anny Hybiak usystematyzowała wiedzę uczniów Zespołu Szkół w Mogilnie i była pierwszą częścią szkolnego konkursu Wiedzy o pieniądzu.

Po wysłuchaniu wykładu uczniowie klas technikum organizacji reklamy, technikum ekonomicznego oraz klas liceum ogólnokształcącego o nachyleniu business english przystąpili do rywalizacji konkursowej. Nagrody, którymi były srebrne monety z wizerunkiem polskiego ekonomisty Fryderyka Skarbka, ufundował NBP.

Najlepszą w tym konkursie okazała się Zuzanna Michalska z klasy drugiej liceum ogólnokształcącego. Drugie miejsce zajęła Laura Górzyńska z klasy trzeciej technikum ekonomicznego. Trzecie miejsce zajął Szymon Łukowski również z klasy trzeciej technikum ekonomicznego.

Konkurs przeprowadzono po raz pierwszy, ale jak zapowiadają organizatorzy pani Magdalena Kopeć-Bernaciak, pani Małgorzata Konieczka oraz pan Marcin Wietrzykowski w przyszłym roku szkolnym odbędą się kolejne edycje tego konkursu.

Szkolny Konkurs Wiedzy o pieniądzu