24 października 2022
W dniach 18 – 20 października 2022 roku w Zespole Szkół w Mogilnie po raz kolejny odbył się Szkolny Tydzień Kariery, który przebiegał pod hasłem „Złap za stery swojej kariery”.  To projekt ogólnopolski, skierowany do klas maturalnych w liceum ogólnokształcącym i w technikum.
 
W tych dniach Zespół Szkół w Mogilnie odwiedzili pracodawcy różnych branż i instytucji. Goście na spotkaniach z uczniami mówili między innymi, jak wyglądała ich ścieżka kariery.
 
Pani Monika Szymańska-Krenc powiedziała, jak prowadzi się firmę ubezpieczeniową oraz jaką rolę pełnią ubezpieczenia społeczne w życiu człowieka.
 
Zastępca dyrektora ds. technicznych z Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Inodrog Sp. z o.o. w Inowrocławiu, pan Marcin Mozgowiec przedstawił najważniejsze inwestycje realizowane przez jego firmę. Powiedział także, co należy zrobić, aby uzyskać określone uprawnienia budowlane.
 
Porucznik Bartosz Ziętara z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Inowrocławiu mówił, jak zostać żołnierzem w Polsce oraz jakie ma się z tego tytuły prawa i obowiązki.
 
Maturzyści od pośredników pracy z Powiatowego Urzędu Pracy w Mogilnie pani Patrycji Koralewskiej i pana Leszka Bernaciaka dowiedzieli się o warunkach rejestracji w Urzędzie Pracy po skończeniu szkoły. Zapoznali się z formami aktywizacji zawodowej dla osób zarejestrowanych jako bezrobotne.
 
Natomiast doradcy zawodowi pani Magdalena Kolczyńska-Panfil i pani Kamila Meller poinformowali uczniów, jakie dokumenty aplikacyjne należy złożyć, w jaki sposób przygotować się do procesu poszukiwania pracy oraz do swojej autoprezentacji.
 
Studenci III roku z Akademii Nauk Stosowanych w Gnieźnie pan Błażej Adamski i pani Maria Nowakowska przybliżyli nowy kierunek uczelni „Analityka bezpieczeństwa” oraz przyszłość kryptowaluty.
 
Właściciel Pracowni Reklamy W3M w Mogilnie pan Rafał Śmiłowski podkreślił na spotkaniu, jak ważna jest dobrze przygotowana autoprezentacja.
 
Na spotkaniu online pt. „Zacznij karierę w Grupie Eurocash” pani Ilona Abramowicz, specjalista ds. szkoleń w Akademii Umiejętności Eurocash powiedziała, gdzie można znaleźć oferty pracy w Eurocash, jakie elementy powinno zawierać CV, jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej i jaki jest jej przebieg.
 
Spotkania, które odbyły się w ramach tegorocznego Szkolnego Tygodnia Kariery, miały pomóc tegorocznym maturzystom w podjęciu właściwej decyzji dotyczącej ich przyszłości zawodowej.
 
Zdjęcia autorstwa Wiktorii Zbieranek i Marka Kwiatkowskiego
Link do zdjęć

 

Szkolny Tydzień Kariery

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

AKTUALNY
WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE