13 grudnia 2022

TEATRALNO-ŚWIĄTECZNA WYPRAWA DO POZNANIA

12 grudnia br. uczniowie z klas 2 b i 2 d LO z Zespołu Szkół w Mogilnie wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Poznania. Obejrzeli spektakl teatralny "Pan Tadeusz. Ostatni zjazd", zwiedzili Teatr Animacji, a następnie odwiedzili jarmark bożonarodzeniowy Betlejem Poznańskie oraz wioskę Świętego Mikołaja.
Wyjazd dostarczył wszystkim wielu wrażeń i sporą dawkę wiedzy, a ponadto pozwolił już poczuć przedsmak świątecznej magii.
Po dotarciu na miejsce uczestnicy wycieczki udali się najpierw do mieszczącego się w Zamku Cesarskim Teatru Animacji, gdzie obejrzeli spektakl Pan Tadeusz. Ostatni zjazd wyreżyserowany przez Agatę Biziuk. Sztuka dostarczyła z jednej strony okazji do przypomnienia sobie szkolnej lektury, a z drugiej – pokazała, jak twórcy teatralni mogą wykorzystywać dzieła literackie z minionych epok, by poruszać aktualne tematy. Przedstawienie dalekie było od prostego powielania treści Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Zamiast tego, pod przykrywką uwspółcześnionych wątków z narodowej epopei, ukazany został widzom barwny obraz dzisiejszej Polski i jej obywateli.
Po spektaklu przyszedł czas, by zajrzeć za kulisy teatru. Grupa, oprowadzana przez aktorów, miała okazję dowiedzieć się m.in., czym dokładnie jest Teatr Animacji oraz obejrzeć różnego typu lalki z przedstawień zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.
Po tej dawce kultury i sztuki wycieczkowicze zanurzyli się w prawdziwie świątecznej atmosferze, udając się na jarmark bożonarodzeniowy Betlejem Poznańskie oraz odwiedzając wioskę Świętego Mikołaja.
Opiekę nad uczniami sprawowały panie Magdalena Karamucka-Marcinkiewicz, Kinga Gąska i Małgorzata Konieczka.

TEATRALNO-ŚWIĄTECZNA WYPRAWA DO POZNANIA