SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

Wniosek o przyjęcie

do Liceum dla Dorosłych Mogileńskiej Szkoły Realnej

OGŁOSZENIE O REALIZACJI WYSOKIEJ JAKOŚCI

STAŻY I PRAKTYK ZAWODOWYCH

Zespół  Szkół w Mogilnie włącza się w świętowanie

100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości!

RZĄDOWY PROGRAM "DOBRY START"

KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

E-DZIENNIK UONET +

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

Traktat wersalski – konferencja historyczna

Traktat wersalski – konferencja historyczna

 

22 maja uczniowie z Zespołu Szkół w Mogilnie, już po raz kolejny, wzięli udział w konferencji historycznej, która miała miejsce w Toruniu. Wykłady dotyczyły historii powszechnej po I wojnie światowej. Tym razem tematem przewodnim był traktat wersalski i kształtowanie się powojennego ładu w Europie Zachodniej.

 

Na konferencji wystąpiło czterech prelegentów. Jako pierwszy zabrał głos prof. dr hab. Grzegorz Kucharczyk (Instytut Historii PAN w Warszawie), który poruszył temat postrzegania traktatu wersalskiego przez Polaków i Niemców w dwudziestoleciu międzywojennym. Drugim prelegentem był  prof. dr hab. Mariusz Wołos z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W swym wystąpieniu starał się odpowiedzieć na ważne pytanie dotyczące 1919 roku: „Konferencja wielkich nadziei czy fabryka pokoju? Perspektywa francuska”. Po krótkiej przerwie kawowej głos zabrał dr hab. Krzysztof Kania (UMK w Toruniu). Wygłosił wykład: „Polityka zagraniczna Polski w dobie kształtowania się układu wersalsko – ryskiego”. Następnie prof. dr hab. Mirosław Golon (IPN w Gdańsku) otworzył uroczyście wystawę pod hasłem „Należy stworzyć niepodległe państwo polskie (…) z wolnym dostępem do morza. Powrót Pomorza i Kujaw do Polski 1918 – 1920”. Oficjalnego podsumowania konferencji dokonał dr Jan Wiśniewski koordynator Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu.

Uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie wraz z opiekunami, panią Joanną Głowską-Dybicz i panią Renatą Lepszą, zostali zaproszeni na konferencję przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej (oddział w Toruniu).

 

 

24 maja 2019