11 października 2023

7 października w hali sportowej Zespołu Szkół w Mogilnie odbył się Turniej Samorządowców Powiatu Mogileńskiego, Służb Mundurowych oraz Przyjaciół organizowany przez Starostwo Powiatowe w Mogilnie, Nadleśnictwo Miradz oraz Nadleśnictwo Gołąbki. W trakcie turnieju było można wesprzeć leczenie 3-letniej Amelki i skosztować specjałów przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół w Mogilnie i Koło Gospodyń Wiejskich w Padniewie oraz pana Mirosława Leszczyńskiego. Finalnie po rozegraniu fazy pucharowej drużyna Zespołu Szkół w Mogilnie zajęła 1. miejsce. Mikołaj Olejniczak z Zespołu Szkół w Mogilnie został uznany za najlepszego bramkarza turnieju.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Pojawiło się na nim wielu znamienitych gości m.in. Poseł na Sejm RP Dariusz Kurzawa, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Starosta Mogileński Tomasz Krzesiński, Wicestarosta Mogileński Jerzy Łaganowski, Członek Zarządu Powiatu Mogileńskiego Paweł Jankowski, Wiceprzewodniczący Powiatu Mogileńskie Mirosław Leszczyński, Radni powiatu Mogileńskiego Lucyna Heinich, Mateusz Lisiecki, p.o. Nadleśniczego Nadleśnictwa Gołąbki Dariusz Kuśmider, w imieniu Nadleśnictwa Miradz Paweł Kaczorowski, Dyrektor Zespołu Szkół w Mogilnie Zbigniew Grzechowski, Komendant Powiatowy PSP w Mogilnie st. bryg. Radosław Gałczyński, Komendant Powiatowy Policji W Mogilnie młodszy inspektor Przemysław Tulibacki, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Mogilnie Edyta Głodek.

W turnieju wystartowało 8 drużyn rywalizujących w 2 grupach, a po rozegraniu fazy pucharowej 1. miejsce zajął Zespół Szkół w Mogilnie, 2. miejsce Zakład Karny w Inowrocławiu, 3. miejsce Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie, 4. miejsce Gmina Mogilno, 5. miejsce Nadleśnictwo Miradz, 6. miejsce Komenda Powiatowa Policji w Mogilnie, 7. miejsce Nadleśnictwo Gołąbki i 8. miejsce. Starostwo Powiatowe w Mogilnie. Najlepszym strzelcem turnieju został Jakub Priebe (Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie), za najlepszego bramkarza uznano Mikołaja Olejniczaka (Zespół Szkół w Mogilnie), a najlepszym zawodnikiem całego turnieju został Rafał Bojanowski (Zakład Karny w Inowrocławiu).

Cieszy fakt, że tak wiele osób zaangażowało się w przedsięwzięcie propagujące zdrową, sportową rywalizację, a nade wszystko wspierające szczytny cel.

TURNIEJ SAMORZĄDOWCÓW POWIATU MOGILEŃSKIEGO, SŁUŻB MUNDUROWYCH ORAZ PRZYJACIÓŁ MOGILNO 2023