15 grudnia 2023

Ten tydzień w Zespole Szkół w Mogilnie upływa pod hasłem Tygodnia Uczniowskiej SuperMocny. We wtorek nasi uczniowie prezentowali swoje supermoce – mocne strony, to dzięki czemu są wyjątkowi. Supermoce dodają nam skrzydeł, a znając swoje mocne strony, wiemy, na czym można oprzeć swój życiowy fundament, na jakie cechy własnego charakteru można liczyć, na jakie umiejętności można postawić podczas mierzenia się z nowymi zadaniami i różnymi sytuacjami, często trudnymi i stresującymi. Dlatego jest nam niezmiernie miło, że druga edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Młodzież licznie zgłaszała się do uczestnictwa, inni chcieli pomóc w organizacji... za każdą aktywność bardzo dziękujemy. Tegoroczną edycję swoją obecnością uświetnili: Dyrektor Zespołu Szkół w Mogilnie pan Zbigniew Grzechowski – przewodniczący Jury, Arkadiusz ReneOne Renk – członek jury, Jurand Lisiecki z KS strefa – członek jury. W jury zasiadła również nasza pani pedagog specjalna Anna Guźniczak, która zorganizowała wydarzenie. Imprezę poprowadził niezawodny Karol Nawrot, który w swoim wyjątkowym stylu po mistrzowsku przeprowadził wszystkich przez każdy etap wydarzenia.

W tym roku mieliśmy okazję zobaczyć na własne oczy prawdziwe dzieła sztuki: rysunki, obrazy, rękodzieło i w tej kategorii została wyróżniona Zuzanna Morkowska, która otrzymała Nagrodę Specjalną od Jury za oryginalność i połączenie różnych technik na płótnie. Społeczność szkolna miała niesamowitą okazję wysłuchać i zobaczyć występy swoich utalentowanych kolegów i koleżanek. Maja Zielińska swoim występem urzekła wszystkich uczestników, łącząc wokal z gitarą elektryczną i to właśnie ona zdobyła Nagrodę Publiczności. Wyróżnione Uczennice otrzymały nagrody w postaci głośników JBL oraz pamiątkowe puchary i dyplomy.

Z tego względu, że dla nas każdy jest zwycięzcą, wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz podziękowania z rąk pana dyrektora Zbigniewa Grzechowskiego oraz gości honorowych: Arkadiusza ReneOne Renk, Juranda Lisieckiego i organizatorki wydarzenia Anny Guźniczak. Wydarzenie nie odbyłoby się bez pomocy wielu osób: pań z pomocy psychologiczno- pedagogicznej: Anny Przybylskiej, Małgorzaty Król, Anny Wojtasińskiej-Tokarczyk, Iwony Ciesielskiej oraz wielu osób z obsługi i administracji naszej szkoły, a także uczniów. Na koniec był występ: Arkadiusz ReneOne Renk, Kacper Kontny i Weronika Zygmunt.

We wtorek swoje supermoce zaprezentowali: Tina Skowron, Maciej Filipek, Krystian Winek, Dawid Raczyński, Kacper Stefaniak, Kacper Perzyna, Dominik Wiwatowski, Sara Skorupińska, Wojtek Janowczyk, Jagoda Kujawa, Anna Maria Małecka, Amelia Włodarska, Maja Zielińska, Jan Grządzielski, Jakub Patora i Igor Jakubowski.

Na wystawę swoje prace dostarczyli: Agata Derdowska, Amelia Delas, Rozalia Redman Anastasiia Yokovleva, Anastazja Bobrzyńska, Dagmara Buczkowska, Izabela Waszak, Julia Stawicka, Klaudia Witkowska, Natalia Szczepankiewicz, Zuzanna Morkowska, Amelia Wójcicka, Amanda Fojucik, Amelia Rogala, Maja Owczarzak, Lena Kruk, Julia Białecka, Julia Czerniejewska, Adela Furmańczyk, Amelia Bosiacka, Anna Malak, Aniela Czekalska, Julia Zwolanowska, Konstanty Lewandowski, Mikołaj Lewandowski.

Dziękujemy za wsparcie finansowe Radzie Rodziców oraz nagrody od Pana Dyrektora. Tydzień Uczniowskiej Supermocny to wyjątkowy czas dzięki Wam-Uczniom... Wasze SuperMoce, które w Was drzemią, są inspiracją do tworzenia takich imprez. Mamy nadzieję, że z każdą kolejną edycją będzie Was coraz więcej, że ci, którzy w tym roku nie wzięli udziału w Gali, zrobią to następnym razem. Pamiętajcie, że Wszyscy jesteście wyjątkowi i macie w sobie „to coś”.

Link do galerii zdjęć:

Tydzień Uczniowskiej SuperMocy