DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft

Uczcili 200. rocznicę urodzin Cypriana Norwida

28 września w auli Zespołu Szkół w Mogilnie odbyła się prapremiera montażu słowno-muzycznego poświęconego życiu i twórczości Cypriana Norwida. Rok 2021 został ogłoszony przez Sejm i Senat Rokiem Norwida – poety wybitnego, choć niedocenianego za życia.

Nauczyciele języka polskiego z Zespołu Szkół w Mogilnie prężnie włączyli się w uczczenie tego roku: zarówno w czasie nauki zdalnej, jak i podczas nauki stacjonarnej. Zwieńczeniem tych obchodów było wystawienie przedstawienia, do którego scenariusz napisała pani doktor Magdalena Karamucka-Marcinkiewicz.

W rolę Norwida wcielił się Adrian Staszak, uczeń klasy III TE/TBD. Lektorami prowadzącymi byli: Anna Lewandowska z kl. 3 c G LO i Kacper Sielecki z kl. 3 b P LO. Wiersze recytowali: Angelika Ciesielska („W albumie”) i Maciej Andrzejewski („Dedykacja”) z kl. 3 b P LO, Nikola Kozicka („Do obywatela Johna Browna”) z kl. 3 c P LO, Paweł Sparniuk („Coś ty Atenom zrobił, Sokratesie”) oraz Jędrzej Wolski („Fortepian Szopena”) z kl. 3 a G LO.

Przedstawienie wystawiono dwa razy dla niewielkich grup uczniów: najpierw dla klasy 2 a LO, a następnie dla klasy 3 c P LO. Młodzież mogła poszerzyć swoją wiedzę o cenne informacje z życia poety, wysłuchać profesjonalnych recytacji, podziwiać grę aktorską oraz posłuchać piosenek wybitnych artystów nawiązujących do twórczości Cypriana Norwida.

Mieszkańcy Mogilna i okolic dzięki współpracy szkoły z Miejską Biblioteką Publiczną w Mogilnie będą mieli okazję zobaczyć montaż słowno-muzyczny już 4 października. Przedstawienie rozpoczyna się o g. 17.00, w sali konferencyjnej MBP w Mogilnie. Uczniowie wystąpią w kostiumach przygotowanych przez panią Lucynę Gmaj. O piękną scenografię, promocję i organizację wydarzenia zadbają pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie. Natomiast uczniów do występu przygotowały nauczycielki języka polskiego z Zespołu Szkół w Mogilnie: pani Magdalena Karamucka-Marcinkiewicz i pani Kinga Gąska.

Serdecznie zapraszamy 4 października do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie!

30 września 2021