SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

Uczcili 200. rocznicę urodzin Cypriana Norwida
Uczcili 200. rocznicę urodzin Cypriana Norwida
 
 
 
28 września w auli Zespołu Szkół w Mogilnie odbyła się prapremiera montażu słowno-muzycznego poświęconego życiu i twórczości Cypriana Norwida. Rok 2021 został ogłoszony przez Sejm i Senat Rokiem Norwida – poety wybitnego, choć niedocenianego za życia.
 
Nauczyciele języka polskiego z Zespołu Szkół w Mogilnie prężnie włączyli się w uczczenie tego roku: zarówno w czasie nauki zdalnej, jak i podczas nauki stacjonarnej. Zwieńczeniem tych obchodów było wystawienie przedstawienia, do którego scenariusz napisała pani doktor Magdalena Karamucka-Marcinkiewicz.
 
W rolę Norwida wcielił się Adrian Staszak, uczeń klasy III TE/TBD. Lektorami prowadzącymi byli: Anna Lewandowska z kl. 3 c G LO i Kacper Sielecki z kl. 3 b P LO. Wiersze recytowali: Angelika Ciesielska („W albumie”) i Maciej Andrzejewski („Dedykacja”) z kl. 3 b P LO, Nikola Kozicka („Do obywatela Johna Browna”) z kl. 3 c P LO, Paweł Sparniuk („Coś ty Atenom zrobił, Sokratesie”) oraz Jędrzej Wolski („Fortepian Szopena”) z kl. 3 a G LO.
 
Przedstawienie wystawiono dwa razy dla niewielkich grup uczniów: najpierw dla klasy 2 a LO, a następnie dla klasy 3 c P LO. Młodzież mogła poszerzyć swoją wiedzę o cenne informacje z życia poety, wysłuchać profesjonalnych recytacji, podziwiać grę aktorską oraz posłuchać piosenek wybitnych artystów nawiązujących do twórczości Cypriana Norwida.
 
Mieszkańcy Mogilna i okolic dzięki współpracy szkoły z Miejską Biblioteką Publiczną w Mogilnie będą mieli okazję zobaczyć montaż słowno-muzyczny już 4 października. Przedstawienie rozpoczyna się o g. 17.00, w sali konferencyjnej MBP w Mogilnie. Uczniowie wystąpią w kostiumach przygotowanych przez panią Lucynę Gmaj. O piękną scenografię, promocję i organizację wydarzenia zadbają pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie. Natomiast uczniów do występu przygotowały nauczycielki języka polskiego z Zespołu Szkół w Mogilnie: pani Magdalena Karamucka-Marcinkiewicz i pani Kinga Gąska.
 
Serdecznie zapraszamy 4 października do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie!

 

30 września 2021