DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft

Uczcili Stulecie Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej

W czwartek 17. maja, delegacja z Zespołu Szkół w Mogilnie w składzie: Aleksandra Osika z kl. II a LO, Jakub Małecki z kl. I c LO i Jan Drzewiecki z kl. I a LO pod opieką nauczycielki historii pani Renaty Lepszej, wzięli udział w uroczystości posadzenia Dębu Niepodległości wraz z zakopanie „Kapsuły czasu”, która miała miejsce przed Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 3.

Delegaci społeczności uczniowskiej z Zespołu Szkół w Mogilnie zostali zaproszeni jako reprezentanci szkół z naszego województwa, którzy nadesłali list do „Kapsuły czasu” kierowany do przyszłych pokoleń Polaków z okazji jubileuszu Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Ola (współautorka listu) oraz Kuba i Janek (reprezentanci Samorządu Uczniowskiego) udzielili również wywiadu dla TVP 3 Bydgoszcz, mówiąc o tym, jakie przemyślenia chcieli jako młodzi ludzie przekazać następnym pokoleniom. Wypowiedzi uczniów można posłuchać na stronie TVP 3 Bydgoszcz: Pod urzędem już rośnie "dąb niepodległości', a pod nim kapsuła czasu - TVP3 Bydgoszcz - Telewizja Polska S.A.

Delegaci mieli okazję osobiście złożyć przesłanie do „Kapsuły czasu”, dokonać symbolicznego jej zakopania, a na koniec zwiedzić budynek Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

18 maja 2018