DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft

Uczcili Święto Narodowe Trzeciego Maja

25 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół w Mogilnie odbył się uroczysty apel mający na celu uczcić 228. Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji uczniowie klasy 1 a LO pod kierunkiem pani Marii Konieczki i pani Joanny Głowskiej-Dybicz przygotowali dla społeczności szkolnej przedstawienie.

Uroczystość prowadził przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Filip Turek. Występ artystyczny młodzieży z kl. 1 a LO przypomniał okoliczności uchwalenia oraz podstawowe zapisy, które znalazły się w ustawie regulującej ustrój prawny Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Warto przypomnieć, że Konstytucja 3 maja jest pierwszą w Europie nowoczesną, spisaną konstytucją.

Dyrektor szkoły pan Zbigniew Grzechowski wygłosił okolicznościowe przemówienie. Zwrócił młodzieży uwagę, jak cenna jest możliwość życia w niepodległym kraju oraz jak ważne jest poszanowanie dla aktów prawnych regulujących zasady funkcjonowania państwa.

Poczty sztandarowy i flagowy przygotował pan Kazimierz Łaganowski, a o oprawę muzyczną zadbali pan Marcin Król i pan Tomasz Szaprowski.

26 kwietnia 2019