w roku szkolnym 2019_2020

MOBILNY DOSTĘP

INSTRUKCJA INSTALACJI

ZESPÓŁ SZKÓŁ          W MOGILNIE

Uczennice Zespołu Szkół w Mogilnie wyróżnione w ogólnopolskim konkursie „Serce Kapsuły Czasu”

Aida Roksana Rogaczewska oraz Honorata Nowak z kl. 3 b LO z Zespołu Szkół w Mogilnie znalazły się w gronie Zwycięzców Wyróżnionych II edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego i plastycznego „Serce Kapsuły Czasu” organizowanego przez Fundację TworzyMY Kraków.

Aida Roksana Rogaczewska napisała utwór pt.: „Dramat w dwóch aktach niezamknięty”, natomiast Honorata Nowak esej, w którym przedstawiła swoje przemyślenia na temat wizji świata za sto lat. Teksty te zostaną zapisane na obecnie znanych nośnikach pamięci i złożone wewnątrz rzeźby pt.: „Kapsuła Czasu”. Będzie ona zlokalizowana w Krakowie, a zamknięte w niej prace uczniów mają stać się dziedzictwem przyszłych pokoleń.

Utalentowane uczennice dostały imienne certyfikaty potwierdzające zamknięcie ich prac w formie cyfrowej w „Kapsule Czasu”.

Opiekunem dydaktycznym uczennic była nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół w Mogilnie, pani Kinga Gąska, która otrzymała certyfikat Ambasadora Serca Kapsuły Czasu.

14 stycznia 2020