10 września 2023

8 września młodzież z Zespołu Szkół w Mogilnie brała udział w IV Ogólnopolskiej Konferencji i Zjeździe Rodzin Katyńskich „Pamiętamy”.

Głównym punktem spotkania było przedstawienie rysu historycznego zbrodni w Katyniu przez pracownika Departamentu Edukacji IPN w Bydgoszczy pana Jakuba Topolewskiego. Krótką refleksją na temat interpretowania historii przez młodych ludzi we współczesnym świecie podzieliła się też prezes Federacji Rodzin Katyńskich pani Izabella Sariusz-Skąpska.

Konferencję prowadziła Jagoda Jarlaczyk z klasy III a LO i Hubert Rybczyński z klasy IV b LO. Na zakończenie nie zabrakło również elementu poetyckiego – wiersz „Katyń” Mariana Hemara odczytała Jagoda Kujawska z klasy II a LO. Osobą odpowiedzialną za przebieg konferencji dla młodzieży była nauczycielka historii pani Renata Lepsza, a obsługę sprzętu komputerowego nadzorował pan Marcin Król i uczniowie z klasy II TI a Piotr Bartkowiak i Grzegorz Budniak.

Uczniowie z Zespołu Szkół w Mogilnie wzięli udział w konferencji o zbrodni katyńskiej