04 września 2023

4 września 2023 r. w Zespole Szkół w Mogilnie odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. O godz. 8.00 odprawiono mszę świętą w kościele MBNP w Mogilnie, natomiast o godzinie 9.00 w budynku przy ulicy Dworcowej 9 odbył się uroczysty apel oraz uczniowie spotkali się z wychowawcami w wyznaczonych salach. Edukację w Zespole Szkół w Mogilnie rozpoczęło dwanaście klas pierwszych.

Dyrektor szkoły pan Zbigniew Grzechowski powitał zaproszonych gości Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Mogileńskiego pana Wojciecha Barana, Członka Zarządu Powiatu Mogileńskiego pana Jana Barteckiego i proboszcza Parafii Świętego Jakuba Apostoła Większego w Mogilnie księdza Leszka Sakowskiego, nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów. W okolicznościowym przemówieniu zwrócił się do całej społeczności szkolnej. Życzył sił, wytrwałości oraz jak najlepszego wypełniania swoich obowiązków. Przypomniał także o ważnych datach z historii Polski: 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Głos zabrali Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Mogileńskiego pan Wojciech Baran, Członek Zarządu Powiatu Mogileńskiego pan Jan Bartecki i proboszcz mogileńskiej fary ksiądz Leszek Sakowski. Wszyscy życzyli młodzieży bezpiecznego, szczęśliwego i pełnego sukcesów roku szkolnego.

W murach szkoły gorąco powitano następujące oddziały: klasę 1 a LO o nachyleniu Business English wraz z wychowawcą panią Magdaleną Wietrzykowską, klasę 1 b LO o nachyleniu psychologicznym i Business English z wychowawcą panią Dorotą Kostyrą, klasę 1 c LO o nachyleniu humanistycznym i politechnicznym z wychowawcą panią Aleksandrą Tylinską, klasę 1 d LO o nachyleniu filologiczno-prawnym i medycznym z wychowawcą panią Magdaleną Jabłońską-Kowalską, klasę 1 e LO o nachyleniu biologiczno-chemicznym i trenersko-instruktorskim z wychowawcą panem Tomaszem Wonorskim, klasę 1 Technikum Ekonomicznego i Technikum Budowy Dróg z wychowawcą panem Marcinem Wietrzykowskim, klasę 1 Technikum Ekonomicznego i Technikum Reklamy z wychowawcą panią Eweliną Szymanderą, klasę 1 Technikum Informatycznego z wychowawcą panem Arturem Czarneckim, klasę 1 Technikum Geodezyjnego z wychowawcą panią Joanną Głowską-Dybicz, klasę 1 a BSIS z wychowawcą panią Mirosławą Leszczyńską, klasę 1 b BSIS z wychowawcą panem Zbigniewem Grzechowskim oraz klasę 1 c BSIS z wychowawcą panią Julitą Szoszorek.

W bieżącym roku szkolnym w Zespole Szkół w Mogilnie będzie uczyć się ponad 1250 uczniów zebranych w 45 oddziałach. Wzmocnieniu uległ szkolny nadzór pedagogiczny poprzez powołanie stanowiska trzeciego wicedyrektora szkoły. Tym samym funkcję wicedyrektora w Zespole Szkół w Mogilnie będą sprawować panowie Szymon Bernaciak, Marcin Wietrzykowski i Marcin Krenc. Kierownikiem szkolenia praktycznego jest pan Marcin Buzała.

Ważnym elementem apelu było złożenie ślubowania przez klasy pierwsze. Uroczystość poprowadzili przedstawiciele Rady Samorządu Uczniowskiego Hubert Rybczyński i Jagoda Jarlaczyk. Apel przygotowała pani Anna Praczyk. Poczty flagowy i sztandarowy w składzie: Marika Dziurzyńska, Oliwia Różańska, Oliwia Prussak, Wiktoria Stefańska, Małgorzata Socha, Oliwia Kwiatkowska, Nikodem Jania, Alan Jakub Szymaniak, Jan Woźniak, Julia Furdal, Maja Ratka, Iga Szymaniak, Izabela Dolatowska przygotował pan Kazimierz Łaganowski. O oprawę techniczną zadbali Grzegorz Budniak, Piotr Bartkowiak i Wiktor Szymborski pod opieką pana Marcina Króla. Zdjęcia podczas uroczystości robili Julia Stajszczak, Kamila Stajniak i pan Marek Kwiatkowski.

Młodzież uczestniczyła w spotkaniach z wychowawcami w klasach, a uczniowie klas pierwszych dodatkowo zostali oprowadzeni po szkole przez swoich wychowawców.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w Zespole Szkół w Mogilnie