07 maja 2021

Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu „Życie po koronawirusie”

Dominika Tarnowska, Natalia Kłosińska i Hubert Rybczyński zostali laureatami konkursu pt.: „Życie po koronawirusie”. Z tej okazji 6 maja br. w Zespole Szkół w Mogilnie gościł Poseł na Sejm IX kadencji pan Krzysztof Gawkowski.

Zgromadzone osoby powitał pan Zbigniew Grzechowski dyrektor Zespołu Szkół w Mogilnie. Do szkoły przybyli pan Marian Mikołajczak Wicestarosta Mogileński, pan Robert Musidłowski Przewodniczący Rady Powiatu Mogileńskiego, pan Tomasz Krzesiński Członek Zarządu oraz pan Mariusz Pisuła dyrektor Powiatowego Centrum Oświatowego.

Bohaterami dnia byli uczniowie, których prace zostały docenione przez jury konkursu organizowanego przez Biuro Poselskie Posła Krzysztofa Gawkowskiego. Zadanie polegało na napisaniu eseju, w którym młodzi ludzie przedstawiali swoją wizję świata po pandemii.

Dominika Tarnowska zajęła pierwsze miejsce, Hubert Rybczyński uplasował się na piątym miejscu, natomiast Natalia Kłosińska na szóstym. Na co dzień uczęszczają do klasy 1 b LO w Zespole Szkół w Mogilnie. Warto nadmienić, że konkurs był adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego, Inowrocławia i powiatu inowrocławskiego oraz powiatów świeckiego, nakielskiego, sępoleńskiego, mogileńskiego, tucholskiego i żnińskiego oraz cieszył się dużą popularnością. Cieszy fakt, że wśród laureatów znalazło się troje uczniów Zespołu Szkół w Mogilnie.

Pan Krzysztof Gawkowski osobiście spotkał się z utalentowaną młodzieżą oraz w obecności przedstawicieli Powiatu Mogileńskiego wręczył zwycięzcom atrakcyjne nagrody rzeczowe. Spotkanie było doskonałą okazją do rozmowy na temat różnych wizji przyszłości, pasji literackich i rozwijania talentów. Opiekę merytoryczną nad pracami uczniów sprawowała pani Kinga Gąska.
Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu „Życie po koronawirusie”