22 czerwca 2018

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca 2018 r. w Zespole Szkół w Mogilnie miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego. O godz. 8.00 młodzież uczestniczyła w mszy świętej w kościele farnym, a o 9.00 odbył się apel. Natomiast o godz. 11:00 nastąpiło uroczyste zakończenie szkoły przez trzecie klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Uroczystość prowadzili uczniowie z Samorządu Szkolnego Marcelina Winkiel i Jakub Małecki. Dyrektor szkoły pan Zbigniew Grzechowski wygłosił przemówienie adresowane do młodzieży. Głos zabrał pan Jan Bartecki Przewodniczący Rady Powiatu.

W tym roku aż 71 uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem. Najwyższą średnią uzyskała Jagoda Przygodzka – 5,70. Pan Piotr Perzyna Prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków Zespołu Szkół w Mogilnie wręczył stypendia uczniom, którzy osiągali wysokie wyniki w nauce i angażowali się w promocję szkoły w środowisku lokalnym. W tym roku wyróżniono Agatę Pazderską i Monikę Jagielską.

Pożegnano pracowników szkoły odchodzących na emeryturę: panią Halinę Wesołowską i pana Jana Wieczorka. Nauczyciele ci przez wiele lat dbali o edukację młodzieży oraz służyli radą i wsparciem młodszym kolegom. Optymistycznym akcentem kończącym apel była piosenka „Iść w stronę słońca” wykonana przez Mikołaja Nowobilskiego.

Naukę w Zespole Szkół w Mogilnie zakończyli uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Podczas uroczystości byli także obecni pracodawcy i przewodnicząca Rady Rodziców pani Romana Świtała. W tym roku mury szkoły opuściła klasa 3 a, której wychowawcą była pani Małgorzata Jaszcz, klasa 3 b – wychowawca pani Katarzyna Brauer i klasa 3 c – wychowawca pan Marcin Buzała.

Czworo uczniów ukończyło szkołę z wyróżnieniem. Są to: Weronika Szczesna, Bartosz Zbieranek, Karolina Szablewska i Daria Zawada. Wśród absolwentów znaleźli się stypendyści projektu Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza: Weronika Szczesna, której pracodawcą jest pani Grażyna Płaneta PHU KOALA, Anna Jędro – pracodawca pani Agnieszka Kowalska Armando Moda Męska, Wiktoria Barszczewska – pracodawca pani Jadwiga Polak Studio Fryzur Avantik, Karolina Szablewska – pracodawca pani Elżbieta Piekarz Zakład fryzjerski, Daria Zawada – pracodawca pani Katarzyna Proszkiewicz-Lewandowska.

Młodzież kształciła się m.in. w zawodach kucharz, lakiernik, murarz tynkarz, elektromechanik pojazdów samochodowych, elektryk, elektromechanik, kominiarz, monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, sprzedawca, fryzjer, ślusarz, operator obrabiarek skrawających.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018