DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

do platformy Microsoft

VII WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Etap szkolny

W dniu 05.10.2022 w Zespole Szkół w Mogilnie został przeprowadzony etap szkolny VII Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez IX Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Nowakowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Do konkursu przystąpiło 31 uczniów z Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum. Test sprawdzał wiedzę leksykalną oraz gramatyczną na poziomie B2/C1 (poziom zaawansowany). Aby dostać się do etapu regionalnego, należało zdobyć przynajmniej 45 z 60 punktów możliwych. Ten wymóg spełniło aż czterech uzdolnionych uczniów z naszej szkoły., Najlepszy okazał się Konrad Fischer z klasy 3a Business English, który uzyskał 52 punktów, miejsce drugie ex aequo przypadło Wiktorii Uszko z klasy 3a Business English oraz Mikołajowi Świdowskiemu z klasy 3 Technikum Informatycznego – zdobyli oni po 47 punktów. Do drugiego etapu przeszła również Anna Zientek, uczennica klasy 4b o nachyleniu biologiczno-chemicznym, która uzyskała 45 punktów.

Etap regionalny odbędzie się 18.11.2022 r. w Bydgoszczy. Uczniowie będą mieli do rozwiązania jeszcze trudniejszy test, ale wierzymy, że i tym razem spotkamy się w finale.

06 października 2022