26 października 2023

Uczeń klasy 4 a LO o nachyleniu Business English z Zespołu Szkół w Mogilnie Konrad Fischer dostał się do etapu regionalnego VIII Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez IX Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Nowakowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Etap szkolny konkursu składał się z kilkudziesięciu pytań gramatyczno-leksykalnych, z których Konrad uzyskał wynik 95% i tym samym zakwalifikował się do drugiego etapu. Odbędzie się on za dwa tygodnie w Bydgoszczy. Warto zaznaczyć, że jest to najbardziej prestiżowy konkurs języka angielskiego w naszym województwie, do którego co roku przystępuje ponad tysiąc najlepszych uczniów z języka angielskiego ze szkół ponadpodstawowych województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Na co dzień Konrad uczy się języka angielskiego pod okiem nauczyciela języka angielskiego oraz Business English pana Marcina Hurysza.

Gratulujemy oraz życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

VIII Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego