13 grudnia 2023

13 grudnia, grupa uczniów z Zespołu Szkół w Mogilnie wzięła udział w warsztatach edukacyjnych prowadzonych online przez edukatorów z Muzeum POLIN w Warszawie. Uczniowie zainteresowani historią najnowszą sami wybrali temat spotkania, który brzmiał „Auschwitz nie spadło z nieba…”.

Warsztaty bezpłatne mogli zamówić dla swoich uczniów nauczyciele biorący udział w Szkole Letniej prowadzonej w lipcu i sierpniu przez edukatorów z Muzeum POLIN.

Warsztaty online to krótkie, intensywne zajęcia angażujące uczniów i uczennice w różnorodne działania. Stawia się w nich na interakcje, zadawanie pytań i uczenie krytycznego myślenia. Podczas spotkań wykorzystywane są nowe technologie. „Oglądamy wspólnie fragmenty filmów i podcastów, rozwiązujemy quizy, dyskutujemy w podziale na mniejsze grupy” – mówią pracownicy muzeum. Zajęcia prowadzą edukatorzy mający doświadczenie w prowadzeniu edukacji zdalnej.

Zajęcia dla uczniów z Zespołu Szkół w Mogilnie poprowadziła pani Maria Pawlak na zamówienie nauczycielki historii pani Renaty Lepszej.

Warsztaty historyczne online