18 października 2023

27 września 2023 roku uczniowie klasy 4 b LO, 4 c LO, 3 a LO Zespołu Szkół w Mogilnie odbyli zajęcia praktyczne na Wydziale Farmaceutycznym Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

 

Na początku uczniowie zostali serdecznie powitani przez Dziekana Wydziału Farmaceutycznego prof. dr hab. Stefana Kruszewskiego. Pracownicy wydziału oraz studenci przedstawili młodzieży z Zespołu Szkół w Mogilnie zasady naboru na Analitykę Medyczną, Farmację oraz Kosmetologię

 

Kolejnym punktem wizyty były warsztaty praktyczne w Katedrze Patobiochemii i Chemii Klinicznej: „Co kryje w sobie materiał biologiczny”; w Katedrze Toksykologii i Bromatologii: „Zostań Sherlockiem Holmesem – przeprowadź naukowe śledztwo, co kryje się w żywności”. Następnie uczniowie udali się do Katedry Botaniki Farmaceutycznej i Farmakologii, gdzie odbyły się zajęcia „Roślinne surowce olejkowe stosowane w lecznictwie, kosmetyce i perfumerii” oraz „Rodzina astrowate – tajniki budowy i znaczenie dla człowieka”.

 

Świetnie przygotowane warsztaty umożliwiły młodzieży rozwijanie umiejętności oraz zainteresowań przyrodniczych, a także były elementem praktycznym uzupełniającym przygotowania do zbliżającej się matury z biologii i chemii. Jednocześnie pozwoliły niektórym uczniom rozwiać wątpliwości dotyczące wyboru przyszłego kierunku studiów.

 

Wyjazd zorganizowany został przez nauczycielki Zespołu Szkół w Mogilnie panie Magdalenę Jabłońska-Kowalska oraz Marię Kalemba-Meller.

 

 

Warsztaty praktyczne w Collegium Medicum w Bydgoszczy

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

AKTUALNY
WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE