w roku szkolnym 2020/2021

ZESPÓŁ SZKÓŁ          W MOGILNIE

Weronika stypendystką Marszałka Województwa

Uroczyste wręczenie stypendiów Marszałka Województwa uzdolnionym uczniom liceów i techników z regionu odbyło się 29 listopada 2017 roku w toruńskim Planetarium. W ramach dorocznej marszałkowskiej pomocy stypendialnej dla uczniów dziennych liceów i techników zarząd województwa przyznał siedemdziesiąt trzy stypendia na rok szkolny 2017/2018.

Kandydatów do stypendiów zgłaszały starostwa powiatowe i miasta na prawach powiatu. Wsparcie z budżetu województwa trafi do uczniów, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce. Wśród grona nagrodzonych uczniów znalazła się uczennica Zespołu Szkół w Mogilnie Weronika Jańczak z klasy IV TE.

W Kujawsko-Pomorskiem od lat wspieramy finansowo uzdolnioną młodzież, korzystając ze środków z budżetu województwa oraz przygotowując duże projekty stypendialne finansowane ze środków unijnych. Mamy nadzieję, że taka zachęta będzie dla młodzieży motywacją do  pracy i bodźcem do osobistego rozwoju. Duża w tym rola rodziców i pedagogów, którzy wspierają postępy młodych ludzi – podkreślał podczas wręczenia nagród  marszałek Piotr Całbecki.

07 grudnia 2017