12 lutego 2018

Wielki sukces uczniów Zespołu Szkół w Mogilnie

Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza

 

Zespół Szkół w Mogilnie może poszczycić się dużą grupą utalentowanej młodzieży, której wyniki w nauce przedmiotów zawodowych zostały docenione przez Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Aż osiemnaścioro uczniów z Zespołu Szkół w Mogilnie w roku szkolnym 2017/2018 otrzyma stypendia w ramach projektu „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza”.

Stypendia marszałka województwa, które przyznawane są na okres 10 miesięcy, będą otrzymywać zarówno uczniowie technikum, jak i zasadniczej szkoły zawodowej. W powiecie mogileńskim wyróżniono osiemnaścioro uczniów z Zespołu Szkół w Mogilnie. Są to: Karolina Kufel, Jakub Rojek, Przemysław Wojtal, Szymon Czerwiec, Karolina Domachowska, Łukasz Goździcki, Szymon Łukowski, Marek Łyko, Filip Maciejewski, Daniel Mikulski, Natalia Nowak, Monika Nowicka, Emilian Rosiński, Daria Zawada, Wiktoria Barszczewska, Anna Jędro, Karolina Szablewska i Weronika Szczesna.

Tym samym uczniowie znaleźli się w prestiżowym gronie 622 beneficjentów projektu skoncentrowanego na osobach szczególnie uzdolnionych w zakresie nauki przedmiotów zawodowych.

Otrzymane środki będą mogli przeznaczyć m. in. na pokrycie kosztów przygotowania do konkursów, turniejów i olimpiad, udziału w dodatkowych zajęciach, zakup komputera, specjalistycznego sprzętu, pomocy dydaktycznych i książek oraz opłacenie zakwaterowania, wyżywienia i dojazdów do szkoły.

Sylwetki stypendystów

Karolina Kufel, kl. IV Technikum Ekonomicznego

Jestem ambitna. Posiadam chęć uczenia się i rozwijania. Lubię rywalizować z innymi. Zawsze realizuję postawione sobie cele. Jestem sumienna i pracowita. Wolę pracować indywidualnie niż w grupie. Chętnie pomagam innym, którzy potrzebują wsparcia. Biorę udział w licznych konkursach przedmiotowych. dwukrotnie zdobyłam tytuł finalisty OWiUHM, reprezentowałam szkołę w etapie centralnym Olimpiady Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych, Konkursu Poznaj swoje prawa w pracy. W wolnym czasie lubię czytać książki. Jestem tolerancyjna i lojalna wobec swoich przyjaciół i ludzi nieznajomych.

Natalia Nowak, kl. IV Technikum Drogowego

Nazywam się Natalia Nowak, jestem uczennicą klasy IV Technikum Drogowego. Jestem osobą ambitną, osiągam wysokie wyniki w nauce oraz na egzaminach zawodowych. Chętnie przyswajam wiedzę z zakresu przedmiotów zawodowych, gdyż wiążę z tym swoją przyszłość. Planuję kontynuację nauki na Politechnice Poznańskiej na kierunku budownictwo. Odbyłam praktyki oraz staż w biurze projektowym. Ponadto ukończyłam kurs z zakresu obsługi programu AutoCad. Mam poczucie estetyki oraz zmysł przestrzenny, co wraz z nabytymi umiejętnościami praktycznymi, mam nadzieję, pozwoli mi na zdobycie pracy i rozwijanie się w kierunku projektowania konstrukcyjnego.

 

Szymon Łukowski, kl. III Technikum Ekonomicznego

Na co dzień uczęszczam do Technikum Ekonomicznego i częściowo z tym wiążą się moje zainteresowania. Staram się brać udział w różnych konkursach i olimpiadach, od Olimpiady Ekonomicznej, przez Olimpiadę Przedsiębiorczości, po Olimpiadę Literatury i Języka Polskiego. W godzinach popołudniowych zajmuje się copywritingiem i śledzę, co dzieje się na świecie. Bardzo interesuje mnie tematyka przedsiębiorczości i biznesu, a także marketingu internetowego. Staram się poszerzać moją wiedzę i robię to samodzielnie za pomocą książek i internetu lub też na kursach takich jak „Pierwszy krok w biznesie” czy też „Internetowe Rewolucje”.

Filip Maciejewski, kl. IV Technikum Drogowego

Jestem uczniem kasy IV Technikum Drogowego. Osiągam bardzo dobre wyniki z przedmiotów zawodowych, jak i z przedmiotów ogólnych. Interesuję się budownictwem, a swoje zainteresowania poszerzam dzięki zajęciom praktycznym i teoretycznym. Potrafię obsługiwać specjalistyczny sprzęt mierniczy tj. niwelator, tachimetr, dalmierz laserowy. Chętnie biorę udział we wszelkiego rodzaju konkursach zarówno z przedmiotów ścisłych jak i zawodowych. Wraz z koleżanką zająłem I miejsce w Ogólnopolskim Forum Drogownictwa i Geodezji, gdzie zaprezentowaliśmy wykład na temat: „Mosty XXI wieku na Wiśle”. Planuję kontynuować naukę związaną z budownictwem i zamierzam studiować kierunek techniczny.

Przemysław Wojtal, kl. III Technikum Informatycznego

Nazywam się Przemysław Wojtal, uczęszczam do Technikum Informatycznego. Pasjonuję się budowaniem customowych komputerów, sieciami komputerowymi, programowaniem webowym oraz robotyką. Za otrzymane stypendium planuję zakupić niezbędny sprzęt i podzespoły do rozwijania swoich umiejętności poprzez budowę własnych robotów czy różnego typu układów. Dodatkowo mam zamiar wziąć udział w kursach doszkalających z dziedziny programowania dla zwiększenia efektywności pracy oraz osiągania coraz lepszych efektów w tej dziedzinie.

Daniel Mikulski, kl. III Technikum Informatycznego

Jestem dobrym uczniem osiągającym wysokie wyniki w nauce matematyki oraz fizyki. Interesują mnie sieci komputerowe oraz tworzenie ich modeli. Ciekawi mnie programowanie i tworzenie prostych programów. Stypendium, które otrzymałem, znacząco wspomoże mój rozwój. Za przyznane mi pieniądze kupię sprzęt oraz pozaszkolne kursy, co znacząco wpłynie na moje wyniki z przedmiotów zawodowych. Mam nadzieję otrzymać kolejne stypendium w przyszłym roku.

Jakub Rojek, kl. III Technikum Informatycznego

Jestem uczniem uzyskującym wysokie wynikami w nauce. Interesuję się tak jak spora liczba osób muzyką czy piłką nożną, ale prócz tego moim zamiłowaniem jest tworzenie stron internetowych, zarówno od strony technicznej, jak i wizualnej, a także programowanie. Prócz tego z przyjemnością uczę się języków obcych. Pieniądze ze stypendium pozwolą mi na zakup lepszego sprzętu, oprogramowania czy różnych kursów pozaszkolnych, co przyczyni się do uwydatnienia rozwoju moich umiejętności, jak i poprawi moje wyniki w dalszej nauce.

Marek Łyko, kl. III Technikum Informatycznego

Nazywam się Marek Łyko i obecnie jestem uczniem Technikum Informatycznego w Zespole Szkół w Mogilnie. Jedną z moich największych pasji jest informatyka. Niemal od zawsze interesowałem się komputerami. Obecnie staram się doskonalić swoje umiejętności w zakresie budowy sieci komputerowych oraz zarządzania bazami danych i myślę, że dzięki otrzymanemu stypendium, będę mógł jeszcze bardziej się dokształcić.

 

Wielki sukces uczniów Zespołu Szkół w Mogilnie Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

AKTUALNY
WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE