20 września 2024
17.09.2024r. uczniowie z klasy III b Liceum Ogólnokształcącego o nachyleniu psychologicznym z Zespołu Szkół w Mogilnie uczestniczyli w rozprawie oraz w spotkaniach z pracownikami sądu.

Dzięki uprzejmości sędziny Justyny Mazurek-Lisieckiej – Prezes Sądu Rejonowego w Mogilnie oraz sędziny Beaty Szymańskej – Przewodniczącej II Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Mogilnie młodzież mogła zobaczyć i poszerzyć wiedzę na temat roli tzw. Niebieskiego Pokoju, czyli pomieszczenia do przesłuchań osób np. po przemocy oraz tzw. pokoju zatrzymań. Ponadto uczniowie mieli możliwość uzyskania odpowiedzi na pytania dotyczące pracy sędziego, organizacji sądu. Bardzo ciekawym i prowadzącym do refleksji i wniosków doświadczeniem dla uczniów było przede wszystkim uczestnictwo w rozprawie sądowej.

Bardzo dziękujemy paniom sędzinom Justynie Mazurek-Lisieckiej oraz sędzinie Beacie Szymańskej za poświecenie czasu młodzieży i poszerzenie ich wiedzy oraz doświadczeń.

Opiekunami były: Małgorzata Król – psycholog i Anna Przybylska – pedagog.

WIZYTA UCZNIÓW W SĄDZIE REJONOWYM W MOGILNIE