13 stycznia 2023
Wizyta w Sądzie Rejonowym w Mogilnie

Dnia 11.01.2023 r. dzięki uprzejmości prezes sądu pani Justynie Mazurek-Lisieckiej przewodniczącej III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich oraz pani sędzi Beacie Szymańskiej z II Wydziału Karnego młodzież klasy 3 b LO – (grupa psychologiczna) z Zespołu Szkół w Mogilnie odwiedziła sąd w Mogilnie.

Uczniowie zwiedzili dwa pomieszczenia składające się na tzw. Przyjazny pokój przesłuchań i wysłuchali wszelkich informacji na temat jego celu i zasad prowadzenia przesłuchań, które się tam odbywają oraz roli, jaką odgrywa psycholog w tego typu działaniach. Następnie młodzież uczestniczyła w rozprawie karnej, dzięki czemu na żywo obserwowała pracę sędziego, prokuratora.

Uczniowie podczas wizyty w sądzie zadawali pytania obu paniom sędziom i dzięki ich wyczerpującym odpowiedziom poszerzyli swoją wiedzę.

Opiekę nad uczniami sprawowały pani Małgorzata Król, psycholog szkolny oraz pani Anna Przybylska, pedagog szkolny.

Wizyta w Sądzie Rejonowym w Mogilnie