03 grudnia 2023

1 grudnia 2023 r. grupa uczniów z Zespołu Szkół w Mogilnie pojechała do Berlina, by zwiedzić najważniejsze punkty miasta oraz spędzić czas na Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Wycieczkę zapoczątkowało zwiedzanie stolicy Niemiec z pilotem. Uczniowie zobaczyli Bramę Brandenburską – symbol Berlina, Reichstag, Checkpoint Charlie, Unter den Linden, Kościół Pamięci, wieżę telewizyjną. Ogromną atrakcją okazała się wystawa samochodów prezentująca rzadkie eksponaty aut.

Po zwiedzaniu młodzież spędziła czas na terenie Jarmarku Bożonarodzeniowego w okolicy Aleksanderplatz – to największy jarmark w Berlinie. Uczniowie mieli okazję poznać kulturę i tradycje panujące w Niemczech. Po dniu pełnym wrażeń wrócili do Polski w godzinach wieczornych.

Organizatorami wycieczki była pani Mariola Stochlińska i Małgorzata Furtak, a opiekunami pan Marek Kwiatkowski i Albert Goździcki.

Wycieczka do Berlina