05 grudnia 2022

1 grudnia 2022 r. młodzież z Zespołu Szkół w Mogilnie udała się na wycieczkę do niemieckiego miasta Poczdam. W wyjeździe brali udział uczniowie klas 2 a LO, 3 a LO, 3 b LO, 3 c LO, 2 TRG, 3 TI, 3 EBD, 3 TBD, 4 TRG. Organizatorem i kierownikiem wyjazdu była pani Mariola Stochlińska, a opiekunami pani Małgorzata Furtak, pani Emilia Jankowska i pani Iwona Ciesielska. Celem podróży było poszerzenie wiedzy na temat tradycji, historii, zabytków kultury Poczdamu.

 

Pierwszym punktem programu było zwiedzenie takich miejsc w Poczdamie jak Aleksandrówka – Rosyjska Kolonia, Kompleks Sanssouci – najważniejsze obiekty w tym: Oranżeria, Ogród Botaniczny, Neue Kammer, Nowy Pałac i Comuns. Uczniowie obejrzeli Pałac Sanssouci oraz tarasy prowadzące do głównej fontanny.

 

Następnie udano się do centrum Poczdamu, gdzie zwiedzono w formie spaceru Nowy Rynek i takie obiekty jak Kościół Św. Mikołaja, zamek Poczdamski, dzielnicę Holenderską oraz ulicę Brandenburską. Zwieńczeniem wyjazdu była wizyta na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Poczdamie.

 

Wycieczka była doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy na temat niemieckiego miasta o ciekawych tradycjach i licznych zabytkach. Moc atrakcji i dobre humory uczestników wyjazdu to bez wątpienia przepis na udaną szkolną wyprawę.

 

Wycieczka do Poczdamu na jarmark bożonarodzeniowy

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

AKTUALNY
WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE